İSKİ’den Sancaktepe’de su kesintisi açıklaması

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nden (İSKİ), İstanbul Sancaktepe’de suların kesileceğini açıkladı. Sancaktepe’de kesik suların ne zaman geleceği hakkında bilgiler belli oldu.

Güncel su kesintisi haberleri için Su Kesintisi sayfasına bakabilirsiniz. Su kesintileri ile ilgili güncel bilgileri orada vermekteyiz. Alttaki ilişik bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sancaktepe’de su kesintisi

Sancaktepe’nin Ömerli Barajı’na yakın olması nedeniyle suların kesilmemesi gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak Sancaktepe’de de sıklıkla su kesintisi meydana gelir. Esasında su kesintilerinin nedeni, boru hatlarında yapılan bakım çalışmalarıdır. Bu yüzden barajın Sancaktepe merkeze yakın olmasının suların kesilmemesi için bir neden olma şansı yoktur. Çünkü sular borular vasıtasıyla iletilir ve borularda bakım çalışması yapılması durumunda sular da kesilir. Bu çağda suların kesilmesi gerçekten bir büyük sorundur. Özellikle daha temiz olmamız gereken bir dönemdeyken.

Suların Samandıra’da kesilmesi durumunda İSKİ’nin su kesintisine sebep olan arızayı gidermesini sabırla beklemelisiniz. Eğer su faturasını zamanında ödediyseniz, suyunuz fatura nedeniyle kesilmez. Şebekede bir arıza vardır ve ekipler zaten bunun üzerinde çalışıyordur. Sancaktepe’de suların neden şu anda kesik olduğunu merak ediyorsanız, yukarıda bağlantısını sunduğumuz su kesintisi bilgilendirme sayfasına göz atabilirsiniz. Unutmayın, sular yeniden geldiği zaman birkaç dakika çeşmeyi açık tutun ki su daha temiz akmaya başlasın. Su kesintileri genelde birkaç saat sürer, çok nadir olarak 24 saat su kesintisi olabilir. Kesinti öncesi mesajları kontrol etmek ve uyarılara dikkat etmek gerekir.