Yücel Kara kimdir?

Kartal Atalar’daki Atalar Camii imamlığı sırasında, yoksul insanların ihtiyaçlarına yönelik, erzak dağıtımı, yemek, ev eşyası giyim ihtiyaçları gibi birçok sosyal sorumluluk projelerine imza atan ve çalışmaları ile birçok insan tarafından tanınan Yücel Kara, Türk Kızılayı’nın dikkatini çeken kan bağışı kampanyaları ile birlikte en son olarak da camiye devam eden çocuklara dağıttığı tabletlerle gündeme geldi.

Cami bünyesine kurduğu kütüphane, internet bilgi erişim ünitesiyle cami-okul ilişkisini geliştiren Kara, camide her gün en az 300 kişilik 3 çeşit sıcak yemek çıkarılmasını sağladı. Caminin altındaki spor salonları ile birlikte deprem ve her türlü felakete karşı acil afet yardım ünitelerini de kuran Kara AK Parti’den Kartal Belediyesi Başkanlığı için aday aday oldu.

İmam Yücel Kara kimdir?

3 Nisan 1966 yılında doğmuştur. Aslen Artvinlidir. Ancak Erzurumlular ile yakındır. Kars İmam Hatip Lisesi mezunudur. Anadolu Üniversitesi’nde işletme okudu. Kartal’da Atalar Merkez Camii imamı olarak görev yaptı.

Daha sonra Erzurum’a taşınan Yücel Kara, 2017 yılında Erzurum Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığından emekli olmuştur. Yücel Kara, din işlerini bırakarak siyasete giriş nedeniyle ilgili Kartal 24’e şunları söyledi:

“Kartal’ın tüm mahallelerinde yaşayan özellikle fakir ve yoksul kardeşlerimizi bizzat evlerinde ziyaret ederek dertlerini dinledim, sorunlarına eğildim, isteklerini yerine getirebilmek için kapı kapı dolaştım ve hamdolsun ki sevgilerini güvenlerini kazandım.

Bundan dolayı insanımızın belediyeye, belediye başkanına, belediyenin diğer yöneticilerine ve çalışanlarına nasıl baktıklarını, onlardan neler beklediklerini, dertlerini, düşünce yapılarını, beklenti ve arzularını iyi bilirim.

Kendime sordum; Halkın karşısına çıktığında ne söyleyeceksin, bu anlattıklarını nasıl yapacağına dair bir endişen olacak mı, ya sorarlarsa bu güne kadar ne yaptın ki siyasetçi olunca da ne yapacaksın?

Allah’a hamdolsun ki bütün vaat edeceklerimi bir belediye ve devlet imkânı olmadan bulunduğum bölgenin halkına hiçbir ayrım gözetmeden ve adaleti gözeterek imkânlarımız ölçüsünde siyasete girmeden gerçekleştirdim, el uzattım, dertleriyle bizzat ilgilendim ve bu gün de alnı açık bir şekilde huzurunuza çıktım bu görevi bana emanet edin diyebiliyorum.”