iPhone’u her zaman Düşük Güç Modunda kullanma

Bu rehberde, iPhone'u sürekli olarak düşük güç modunu nasıl kullanabileceğinizi göstereceğiz.

Apple, pilinizin önemli bir anda bitmesini önlemek için, pil ömründen en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak özellikler geliştirdi. Bu, evden uzakken ve şarj cihazınız olmadan telefonunuzun pili zayıfken kritik olabilir. Bu yüzden, telefonunuzun pil tüketimini azaltan Düşük Güç Modu adında bir işlev geliştirdiler. Bu, en yeni iPhone modellerinin pil ömründe önemli bir iyileşme sağladı.

Ancak, bu özellik belirli bir süre veya şarj seviyesi sonrasında otomatik olarak devre dışı bırakılır. Bu nedenle, Düşük Güç Modunu sürekli olarak nasıl açık tutabileceğinizi öğretecek bir rehber hazırladık. Mobil cihazlarda Düşük Güç Modunu kalıcı olarak etkinleştirmek için ne yapmalıyız?

Aşağıda, bu otomasyonu doğru bir şekilde yapılandırmak için izlemeniz gereken adımları size sunacağız.

  1. Düşük güç modunu her zaman kullanmak için Kısayollar uygulamasına gitmelisiniz. iPhone’da Kısayollar uygulamasına girin.
  2. Alt çubuktan “Otomasyon” girin ve ardından sağ üstteki artı simgesine dokunun.
  3. Kaydırarak “Düşük güç modu” seçeneğini bulun ve “Düşük güç modunu” seçin.
  4. “Kapanınca”yı açın ve “Açılınca”yı kapatın.
  5. “Hemen Çalıştır”ı seçin.
  6. “İleri” düğmesine dokunun.
  7. “Yeni Otomasyon”a dokunun.
  8. “İşlem Ekle” düğmesine dokunun.
  9. “Düşük Güç Modunu Ayarla” seçeneğini bulun ve “Düşük Güç Modunu Ayarla”yı seçin
  10. “Bitti” düğmesine dokunun. Artık “Düşük güç kapatıldığında, kendi kendine tekrar açar.

Bu sayede, düşük güç modu, siz veya işletim sistemi %80 pil şarjına ulaştıktan sonra devre dışı bırakılsa bile otomatik olarak etkinleştirilebilir.

Her şeyin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol etmek istiyorsanız, iPhone’unuzun Ayarlar menüsünden Pil seçeneğine gidip Düşük Güç Modunu etkinleştirmelisiniz (eğer henüz yapmadıysanız). Sonra, bu modun anahtarını kapatın ve otomatik olarak yeniden açılacağını göreceksiniz.

Böylece, şarj cihazına bağlı olsanız da olmasanız da, şarj seviyesi %80’in üzerinde olsa bile Düşük Güç Modunu devre dışı bırakamazsınız. Bunun sebebi, otomasyonun telefonunuzu bu modda tutmaya zorlamasıdır.