Cemil Ekşi kimdir?

Cemil Ekşi, CHP’li siyasetçi ve Tuzla’da tanınan bir iş adamı ve müteahhittir. Cemil Ekşi aynı zamanda eski CHP Tuzla İlçe Başkanı ve eski Tuzlaspor başkanıdır. Cemil Ekşi’nin memleketi ve yaşamı hakkında tüm bilgiler burada.

Cemil Ekşi kimdir?

Cemil Ekşi 1968 yılında Rize’de doğmuştur. Cemil Ekşi Lise mezunudur. 1990 yılında aile mesleği olan müteahhitliğe başladı. 1997 yılında Tuzlaspor Kulüp Başkanlığı yaptı. Tuzlaspor’a başarılı bir süreçten sonra şampiyonluk yaşattı.

1998 yılında Tuzla Sanayiciler ve İşadamları Derneği Başkanlığı görevinde bulundu. 1999 Yerel Seçimlerinde Anavatan Partisi’nden Orhanlı Belediye Başkanı seçildi ve 2 dönem Belediye Başkanlığı görevinde bulundu.

2000 yılında Anadolu Yakası Engelliler Basketbol Kulübü Başkanlığı yaptı. 2006 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’ne katıldı. 2009 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Tuzla Belediye Başkan Adayı oldu. 2010 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Tuzla İlçe Başkanı seçildi. 2011 Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

Evli ve 2 çocuk babası olan Cemil Ekşi halen Cumhuriyet Halk Partisi’nde aktif olarak siyaset yapmaktadır.