Mali Müşavir İsmail kabakçı kimdir

CHP Ataşehir Eski belediye başkan yardımcısı İsmail Kabakçı, CHP’den belediye başkan adayı yapılmayınca kızarak partisinden istifa etti. Kabakçı daha sonra AK Parti’ye katıldı. İsmail Kabakçı kimdir ve memleketi nedir?

CHP Ataşehir Belediye Başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan İsmail Kabakçı 2014 Yerel seçimleri için Pendik belediye Başkan Aday Adayı olmuştu. Kabakçı, CHP Genel Merkezi tarafından Battal İlgezdi’nin Belediye Başkan adayı olarak açıklanmasının ardından partisinden istifa etti.

İsmail Kabakçı kimdir?

Noter aracılığı ile gönderdiği istifa dilekçesinde Kabakçı “CHP üyesi bulunmaktayım. Mevcut Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin 2014 yerel seçimlerinde tekrar aday yapılması nedeni ile bu tarihten itibaren CHP üyeliğimden istifa ediyorum.” dedi.

İsmail Kabakçı İçerenköy’de mali müşavirlik yapmakta olan eski CHP’li, şimdilerin AK Partili ismidir. Kabakçı 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den belediye başkan aday adayı olmuştur.

28 Mayıs 1969 Sinop Boyabat Bahçeköy doğumlu. Orta ve lise öğrenimini İstanbul Kadıköy imam hatip lisesinde bitirdi. Sakarya Yüksek Okulu mezunu olan Kabakçı İstanbul’da Mali Müşavir. 33 yıldır İçerenköy’de mali müşavirlik yapmakta. 33 yıldır İçerenköy’de aynı adreste ikamet etmekte. 1985 yılından bu güne kadar da STK’lar da başkanlık ve siyasi partilerde de çeşitli görevlerde bulundu. Ataşehir Belediye başkan yardımcılığı, Sinop Dernekleri Federasyon Genel başkanlığı görevlerini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.