Ressam Murat Havan’dan Dejavu resim sergisi

- Yorumlar

“Yaşadıklarım ve yaşayacaklarımın hepsi, sanatımı oluştururken, bir motorcunun yol haritası ve pusulası gibi bana yön verir.” diyerek yaşam ve sanat felsefesini tanımlayan Kartallı sanatçı Murat Havan, “DEJAVU “ adını verdiği resim sergisiyle Kartallı sanatseverlerle bulacak. Sergide 52 eserin sergilenecek.

Murat Havan’ın “DEJAVU” adlı resim sergisi 22 Mart’ta saat: 18:00’de Kartal Belediyesi Yeni Belediye Hizmet binasında verilecek kokteyl ile Kartallı sanatseverlerle buluşacak.

Murat Havan Kimdir?

1975, Eskişehir doğumlu heykeltıraş ve ressam Murat HAVAN, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nü bitirdiği yıl, 1999’da, MORART Sanat Atölyesi’ni kurdu.

14 yıldır kendi atölyesinde resim ve seramik çalışmalarını sürdürmekte ve genç sanatçılara liderlik etmekte olan Havan, akademik kariyerine 2003- 2004 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümü’nde yüksek lisans eğitimi ile devam etti.

50’ye yakın karma ve kişisel sergide eserlerini sunan Murat Havan, AMİGDALA sanat grubu kurucu üyesi, UPSD (Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği) yönetim kurulu üyesi ve KSD (İstanbul Kartal Kültür ve Sanat Derneği) yönetim kurulu başkanı olarak sanata katkı sağlamaktadır.

x