Araba hurdalığı, İstanbul araba mezarlığı nerede?

Araba hurdalığı, İstanbul araba mezarlığından hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

İstanbul’da belediyenin hurda araç oto parkı sahipsiz araçlarla doldu. Gelen şikayetler doğrultusunda belediyenin hurda araç deposuna çekilen kullanılmaz durumdaki araçlar, yasal bekleme süresi sonunda MKE’ye teslim ediliyor. İstanbul’daki araba hurdalıklarında kötü manzaralar nedeniyle belediyeler artık hurda araçları MKE’ye teslim ediyor.

Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, ilçe bazında kullanılamayan (hurda) araçlarla ilgili çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Vatandaşlardan ve bölge ekiplerinden gelen şikayetler doğrultusunda ayda ortalama 3-4 araç belediyenin hurda araç deposuna çekiliyor. Hurdalığa kaldırılan araçların özellikle madde bağımlıları tarafından sahiplenilmesi ve kullanılması engellenirken, belediyenin Güllübağlar Mahallesi’nde bulunan hurda araç oto parkı da ömrünü tamamlamış araçlarla doldu.

İstanbul Pendik araba hurdalığı nerede?

Pendik’teki İstanbul Araba Mezarlığı tam adresi, Güllü Bağlar Mahallesi, Okul Sokak, No:4, 34906 Pendik/İstanbul. Pendik araba hurdalığı telefon numarası 4448180’dir ve hurdalık hafa içi 8:30 – 17:00 arasında çalışma saatlerinde açıktır.

Taşocağı Sokak üzerindeki Pendik Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi otobüs durağında inilerek gidilebilir. Duraktan KM2 İETT otobüsü geçer. Ayrıca Ankara Caddesi’ndeki Meslek Lisesi otobüs durağında inilerek gidilebilir. Duraktan 16KH, 132, 132A, 132B, 132D, 132E, 132H, 132P, 133GP, 133K, 133Ü, E-10, KM23, KM25, KM27, KM28, KM29 İETT otobüsü geçer. Ayrıca C88 Pendik – Harmandere ve Pendik – Hilal Konutları minibüsü ile gidebilirsiniz.

hurda-araclar
Fotoğraf lisansı: Pendik Belediyesi

Hurda araçlar sahiplenilmezse nereye gider?

Ekipler, çalışır vaziyette olan araçları ve üzerinde yasal blokesi bulunanları hurdalık bünyesine almıyor. Toplanan araçlar hakkında ilgilisinin kimlik ibrazı ve aracın kendine ait olduğunu kanıtlamasından sonra kanun gereği çekim parasını ödeyerek aracını geri alabiliyor. Geri alınmayan araçlar depoda numaralandırılarak bekletiliyor.

Hurda araçların sahiplenilmemesi durumunda nereye gideceği de belli oldu. Yasal bekleme süresi dolan araçlar ekiplar tarafından topluca Makine Kimya Endüstrisi’ne (MKE) teslim ediliyor.