Nuh Mehmet Hamurcu kimdir?

Nuh Mehmet Hamurcu, eski Kartal Kaymakamıdır. 2014 yılında Kartal’dan tayin edilmiştir. Görev süreci boyunca Kartal’da pek sevilmeyen Hamurcu, İçişleri Bakanlığı 2014 yılı yaz dönemi mülki idare amirleri atama kararnamesine göre terfi alarak Konya’nın Meram ilçesine atandı.

Hamurcu için CHP’liler, “AK Parti Kartal eş başkanı” şeklinde söylem geliştirirken ülkücüler ise Hamurcu’nun “ülkücü düşmanı” olduğunu söylüyordu. Konya’nın merkez Meram İlçe Kaymakamı olarak 2016 yılında görev yaptığı sırada Nuh Mehmet Hamurcu, hakkında yürütülecek disiplin soruşturması nedeniyle görevden alındı. Hamurcu’nun daha önce attığı tweetlerden dolayı görevden alındığı iddia edildi.

Nuh Mehmet Hamurcu kimdir?

Hamurcu’nun 18 Eylül 2016 tarihinde ‘FETÖ’ iddiası nedeniyle açığa almalar yapılırken hükümetin “FETÖ’ ile ilişkisi olmasına rağmen kendisine yakın olan kişileri koruduğu” iddiasını taşıyan seri tweetler attığı belirtildi.

Kartal’da kaymakam olarak görev yapan Hamurcu, o dönemler AK Parti’ye yakın bir isim olduğu iddiasıyla muhalifler tarafından eleştiriliyordu. İcraatlarıyla tepki çeken Hamurcu Kartal’dan gitmesi ilçede sevinçle karşılanmıştı. Yerel isimler Facebook paylaşımlarında gitmesinden dolayı duydukları memnuniyeti belirtmişti.