Özgür Nas kimdir, memleketi ve biyografisi

Özgür Nas, Kartal’da çok sevilen iş adamı ve siyasetçidir. Kartal CHP’de önemli görevlerde bulunan Nas, Kartal Belediyesi’nde ve Kartalspor’da görev almıştır. Nas, şu anda CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Özgür Nas, 2014 yılında yapılan CHP’nin 18. Olağanüstü Kurultayı’nda Parti Meclisi (PM) seçiminde aday olmuştur. Kartallı siyasetçi Özgür Nas, CHP İstanbul’un tavsiyesiyle PM’ye aday olmuştu. PM’ye herhangi bir listeden aday olmayan, bağımsız şekilde yarışa dahil olan Özgür Nas 57 oy aldı. Fakat, Özgür Nas aldığı 57 oya rağmen, liste adaylarını geçemeyerek PM’ye giremedi.

CHP İstanbul tarafından PM üyeliği için aday olarak önerilmesi hakkında konuşan Nas, aldığı destek için teşekkür ederek, önceliğinin partinin iyiliği olduğunu kaydetti ve önemli olanın görev alma olmadığını partinin geleceği için doğru adımlar atmak olduğunu söyledi.

ÖZGÜR NAS KİMDİR?

Özgür Nas, 1974 yılında Gümüşhane’de doğdu. Üniversiteyi Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme mezunu olarak tamamladı.

İş deneyimleri arasında özellikle inşaat işleri yer alıyor. 1998 ila 2014 yılları arasında GN Sistem Lojistik İnşaat şirketinde şirket ortağı ve genel müdür olarak görev yapmıştır. Bir dönem Kartal Belediyesi şirketlerinden Karyapsan’da yönetim kurulu başkanı ve genel müdür olarak görev almıştır.

2012 yılından itibaren halen FN3 İnşaat ve Yapı Malzeme şirketinde yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmaktadır.

Siyasi yaşamında 2007 ila 2009 yılları arasında CHP Kartal İlçe Başkan Yardımcısı, 2012 ila 2015 yılları arasında CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır ve 2018’den beri halen CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı (Yerel Yönetimlerden Sorumlu) olarak görev yapmaktadır.

Spor ile de yakından ilgilenen Özgür Nas, Kartalspor yönetiminde görev almıştır ve halen kongre üyesidir. Ayrıca iyi bir Beşiktaş taraftarı olarak bilinen Nas, Beşiktaş kongre üyesidir.