Ataşehir – Sabiha Gökçen taksi ücreti ne kadar?

İstanbul Ataşehir’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksiyle gitmek kaç para tutar? Ataşehir’den Pendik’teki Sabiha’ya taksiyle gitmek isteyenlerin en çok merak ettiği sorunun yanıtı belli oldu. İşte Ataşehir’den Sabiha Gökçen’e taksiyle gitmenin maliyeti.

Ataşehir’den İETT otobüsü veya metro ile Sabiha Gökçen’e gitmek mümkün, ancak bu makalede taksi ile gitmek isteyenler için fiyat hesabı yapacağız. Ataşehir içinde farklı güzergahları dikkate alarak 2024 taksi ücretlerine göre Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek için ödenmesi gereken taksi ücretini hesapladık.

Ataşehir ile Sabiha Gökçen arasındaki taksi ücreti belli oldu. Ataşehir’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek için ödemeniz gereken ücret, taksiye biniş noktasına göre 450 TL ile 550 TL arasında değişiklik gösteriyor. Ataşehir’den Sabiha’ya gidiş ücretleri şöyledir:

Hızlı Hesaplama‘ya göre, Ataşehir’den taksiye binerseniz, taksicinin Dudullu Caddesi üzerinden giderek E-80 otoyoluna çıkarak gitmesi durumunda mesafe yaklaşık olarak 24 km’dir. 24 kilometrelik taksi yolculuğunun ücreti 450 TL’dir. Ayrıca bu güzergahta gişe ücreti de vardır.

Taksiye biniş noktanıza göre ücret 450-550 TL arasında değişir. Burada önemli olan sizin taksiye nereden bineceğiniz, ancak taksicinin gitmesi gereken tek uygun güzergah vardır: Dudullu Caddesi üzerinden E-80 otoyoluna çıkması.

Ayrıca taksiye binmek yerine metro ile gitmeyi tercih ederseniz, çok daha ucuz bir şekilde ve daha hızlı ulaşabilirsiniz. Eşyanız varsa taksiyle veya otobüsle metroya gidip oradan metro ile gidebilirsiniz. Taksiyle Kozyatağı, Yenisahra veya Bostancı metroya gidin ve oradan M4 metrosu ile havalimanına aktarma yapın.