CHP’li sanatçı Taner Özdemir kimdir?

Taner Özdemir, Türk Halk Müziği sanatçısı ve özellikle İstanbul’un Kartal ilçesinde siyasi faaliyetleri ile tanınan CHP’li bir siyasetçi ve iş adamıdır. Ünlü sanatçı Taner Özdemir’in Kartal’da çok aktif bir siyasi geçmişi vardır.

Kartal CHP İlçe Başkanlığındaki uzun yıllar boyunca gerçekleştirdiği çalışmaları ile ilçe örgütünde önemli bir saygın yer edinen Taner Özdemir, sanatçı kimliğinin yanında ilçede popüler bir siyasetçi olarak tanınıyor. Aynı zamanda iş adamıdır. Eski Kartal Belediye Meclisi üyesidir. Hatta Kartalspor’da başkanlık bile yapmıştır. 2013 yılında partide tartışmalar içinde 1 yıl uzaklaştırma da almıştır.

Taner Özdemir kimdir?

Memleketi Erzincan’dır. 1973’te Erzincan’da doğdu, 1982’deki Erzincan depreminin ardından 9 yaşında ailesiyle beraber İstanbul’a taşındı. Liseyi Kartal Lisesinde okudu. Türkücülüğe askerdeyken başladı. Orduevinde Halk Müziği solistliği yaptı. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Taner Özdemir’in ilk solo albümü Dağ Çiçeğim’dir. Spotify’de aylık 3 bin dinleyicisi vardır.

Taner Özdemir, CHP’nin gençlik kollarından yetişmiştir ve 30 yıl boyunca CHP için çalışmıştır. Parti delegesi olan ve birçok kez ilçe yönetiminde görev alan Taner Özdemir, CHP’nin Kartal’daki en önemli neferlerinden biridir.

Taner Özdemir türküleri ve şarkıları

Spotify’de en çok dinlenen 10 parçası aşağıda sıralanmıştır.

Ayrıca YouTube’da en çok izlenen 3 klipini aşağıda izleyebilirsiniz.