Cihan Araçman kimdir

Cihan Araçman, İstanbul Ataşehir’de 3 yaşındaki yeğeninin üzerine asitli madde atan kişi olarak tanınıyor. Yargılandığı davada 12 yıl hapis cezası alan Cihan Araçman serbest kalırken, 5 milyon 330 bin 379 lira maddi ve manevi tazminata mahkum edildi.

Asit mağduru çocuk Y.K. ise Kartal’da tedavi altındayken görüldü. Sürekli ağlayan Y.K.’nın yüzündeki siyah maske dikkat çekti. Y.K’nın Dr. Lütfi Kırdar Kartal eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi yapıldı. Annesinin kucağında hastane bahçesindeki kantine inen minik Y.K’nın yüzünü kaplayan siyah bir maske dikkat çekti.

Cihan Araçman ne yaptı?

Ataşehir’de 17 Ekim Cumartesi akşamı ünlü kebap restoranı Develi’nin Oyun odasında oynayan Y.K, bir kişinin asitli saldırısına uğramıştı. Minik Y.K hastaneye kaldırılırken polisin yaptığı araştırma sonucu saldırıyı gerçekleştiren kişinin Y.K’nın teyzesinin eşi Cihan Araçman (34) olduğu ortaya çıkmıştı.

Gözaltına alınan Araçman, polisteki sorgusunda yeğenine karşı ilgiyi kıskandığı için böyle bir şey yaptığını söylemiş ve çıkarıldığı mahkeme tarafından “nitelikli ve kasten yaralama” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

asit magduru cocuk

Saldırıda bir gözünü kaybeden, diğer gözü ise kurtarılmaya çalışılan Y.K ilk kez tedavi gördüğü hastanede görüntüledi. Annesi, babası ve 2 yakınları ile birlikte hastane kantininde oturan Y.K’nın başında gözleri de dahil olmak üzere yüzünün yarısını kapatan siyah bir maske vardı. Üzerinde yeşil hastane önlüğü olan ve damar yolu açık olan Y.K’nın sürekli ağlaması dikkat çekti. Annesinin kucağında olduğu sırada yine ağlamaya başlayan minik Y.K’yı ailenin yanındaki bir kişi, “Y. annene sarılıyorsun şu anda” diyerek sakinleştirdi.