Kartal Belediyesi işçi ile işverenlerini buluşturmaya devam ediyor

Kartal Belediyesi, iş arayan vatandaşları işverenle buluşturmaya devam ediyor. Kartal Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği 6. ve 7. işçi işveren buluşması, Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde ve Ekolojik Eğitim Çadırı’nda gerçekleşti.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde gerçekleşen çalışma ile iş arayan vatandaşlarla işveren firmalar biraraya getirilerek hem iş arayan vatandaşlara yeni iş olanakları sağlanıyor, hem de işçi arayan firmaların iş gücü ihtiyacı karşılanıyor.

6. ve 7. Buluşmada 25 Kişi İş Sahibi Oldu

Kartal Belediyesi Ekolojik Pazar Eğitim Çadırı’nda gerçekleştirilen işçi – işveren buluşmasında, Kartal Belediyesi vasıtası ile bir yer hizmetleri ve bir eldiven fabrikasının firma temsilcileriyle görüşen 100 genç, istihdam alanına ilişkin bilgilendirildi. İş arayan gençlere ayrıca firmaların kendi alanlarında yaptığı çalışmalar anlatıldı. Görüşmeler sonucunda uygun gördükleri işçi adaylarını saptayan firmalar, adaylara form doldurtup ikinci görüşmeleri gerçekleştirdi. Görüşmeler sonucunda 25 kişi, firmalar tarafından kabul edilerek işe girdi.

6. 7. ISCI ISVEREN BULUSMA (3)