Kartal Belediyesi eski eşya toplama, Kartal gönül çarşısı

Kartal Belediyesi Gönül Çarşısı paylaşım odaları artıyor. Kartal Belediyesi tarafından Atalar Mahallesi’nde hizmet veren Gönül Çarşısı, ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam ediyor. Gönül Çarşısı paylaşım odaları ilçe genelinde de artmaya devam ediyor. Hürriyet, Yakacık, Soğanlık, Uğur Mumcu Mahallelerine kurulan Gönül Çarşısı paylaşım odaları ile Kartal Belediyesi ihtiyaç sahiplerine destek olmayı sürdürüyor.

Kartal Belediyesi görevlileri, Kartal’da yaşayan vatandaşların kullanmadığı; ev eşyası, ev tekstili, kıyafet gibi ürünleri toplayarak Gönül Çarşısı’na getiriyor. Gönül Çarşısı’ndaki giysiler temizlenme aşamasından geçtikten sonra, ihtiyaç sahiplerine sunulmak üzere tezgâhlarda yerini alıyor.

İhtiyaç sahipleri; Gönül Çarşısı’nı ziyaret ederek bir seferde 20 parça eşya alabiliyor. Gönül çarşısında her yıl ihtiyaç sahibi vatandaşlara binlerce adet ev tekstili, mobilya eşyası, giyim eşyası ve yardım malzemesi dağıtımı gerçekleştiriliyor. Gönül Çarşısı yardımlarından her yıl binlerce ihtiyaç sahibi vatandaş faydalanıyor. Gönül çarşısı, evinde yangın veya su baskını olan kişilere de eşya yardımı sağlıyor.

Kartal Gönül Çarşısı telefon numarası

Gönül Çarşısı Şubeleri; Yakacık, Hürriyet, Uğur Mumcu, Soğanlık Mahallelerinde hizmete açıldı. Gönül Çarşısı’na bağışta bulunmak isteyen hayırsever vatandaşlar, 0216 280 64 14 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilir, müracaatta bulunabilir. Ayrıca Kartal Belediyesi’ne başvurarak eşya ve giysi ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz.

  • Hürriyet Mahallesi Gönül Çarşısı: 0216 280 64 14
  • Uğur Mumcu Mahallesi Gönül Çarşısı: 0216 280 64 66
  • Soğanlık Mahallesi Gönül Çarşısı: 0216 280 64 81