Kartal Belediyesi Kadın Danışma Merkezi hakkında bilgiler

İstanbul Kartal’da kadınların yaşadıkları sosyal, ekonomik, hukuki ve psikolojik sorunların çözümünde kadınlara destek olmak ve onlara hukuki, psikolojik ve sosyal danışmanlık hizmeti sağlamak amacıyla 2009 yılında kurulan Kartal Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, yıl boyunca yaptığı çalışmalarla Kartallı kadınlara önemli destek sunuyor. Merkez ile beraber kadınlara pedagog desteği sağlanırken, aile terapisti de Kartal Psikolojik Danışma Merkezi kapsamında yer alıyor.

Kadın Danışma Merkezi, Hürriyet Mahallesi Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi ve Soğanlık Kültür Merkezi’nde olmak üzere iki farklı noktada kadınlara hizmet vermeye devam ediyor. Kartal Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nin 0 216 280 64 04 numaralı telefonuna mesai saatleri dışında da ulaşılabiliyor. Adresler için yukarıda bahsedilen merkezlerin üstüne dokunarak veya tıklayarak adres sayfalarına gidebilirsiniz.

Kartal Belediyesi Kadın Danışma Merkezi ile psikolojik destek

Kartal Belediyesi psikolog ve pedagog desteği için Kartal Belediyesi Kadın Danışma Merkezi ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Kartal Belediyesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Kartal Kadın Danışma Merkezi’nde kadınlara psikolojik, pedagojik, hukuki, sosyal destek veriliyor. Kartal’da ikamet eden fiziksel, duygusal, cinsel ve ekonomik yönden istismara uğrayan kadınların karşılaştıkları psiko-sosyal, hukuki ve ekonomik sorunların çözümlenebilmesi amacıyla kurulan Kadın Danışma Merkezi’nde hem kadınlara hem de çocuklarına danışmanlık hizmeti veriliyor.

Merkezde ayrıca gerekli durumlarda kadınlar diğer kurumlara yönlendirilirken, Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen eğitim, kurs ve seminerlere katılımları sağlanıyor. Gün içinde yaklaşık 4 ila 5 seansın yapıldığı merkezde şiddet, depresyon, panik atak, boşanma, ilişki sorunları gibi bazı alanlarda kadınlara destek sunuluyor. Merkezde psikologlar ve pedagoglar hizmet veriyor.