Kartal Belediyesi ücretsiz geziler

Kartal Belediyesi, farklı yöreleri ve kültürleri tanımak isteyen vatandaşlar için ücretsiz kültür gezileri düzenlemeye devam ediyor. Kartal Belediyesi’nin ücretsiz gezilerine katılmak için önceden rezervasyon yapmanız gerekiyor.

Kartal Belediyesi tarafından Ramazan ayı nedeniyle cami ve türbelere gezi düzenlenecek. Kartal Belediyesi tarafından cami ve türbelere Ramazan ayı nedeniyle gerçekleştirilecek geziler ücretsiz olacak. Gezi kapsamında İslam dininde önemli görülen yerler ziyaret edilecek. Gezilere katılmak için Kartal Belediyesi’ne kayıt yaptırmanız gerekiyor.

Kartal Belediyesi’nden kültür gezileri

Kartal Belediyesi tarafından düzenlenecek gezi kapsamında Hırka-i Şerif Cami, Eyüp Sultan Cami ve Yuşa Hazretleri Tepesi ziyaret edilecek.

Fatih’te bulunan Hırka-i Şerif Cami, Hz. Muhammed’in Veysel Karani’ye hediye ettiği hırkanın (Hırka-ı Şerif) muhafaza ve ziyaret edilmesi için padişah Sultan Abdülmecid tarafından yapıtırılmış bir camidir.

Eyüpsultan’da bulunan Eyüp Sultan Cami, 19 yüzyılın başlarından kalma bir camidir. Caminin bulunduğu alan, Hz. Muhammed’in sancaktarı ve sahabesi Ebu Eyüp el-Ansari’nin gömüldüğü söylenen yeri işaret eden bir türbe içermektedir.

Beykoz’da bulunan Yuşa Hazretleri Tepesi, özellikle dini günlerde ziyaretçi akınına uğrayan bir yerdir. Burada Yuşa’ya adanmış bir cami ve türbe bulunur. Tepenin zirvesinde, camiyi ve Aziz Yeşu’nun mezarını ziyaret eden hacıların rahatı için bankların bulunduğu bir teras vardır. Tepenin kuzeyinde Yoros Kalesi yer almaktadır.