Arif Dağlar kimdir, öldü mü?

Arif Dağlar, muhafazakar camiada sevilen bir isimdir. Eski Kartal Belediye Başkanıdır. Arif Dağlar’ın amansız ölümü, sevenlerini sarsmıştır. Arif Dağlar kimdir, neden öldü ve hayatından önemli kesimler nelerdir? Arif Dağlar hakkında daha fazla bilgi almak için okumaya devam edin.

İstanbul’un Kartal ilçesinde 2004 yerel seçimlerinde belediye başkanı olan Arif Dağlar, bir dönem belediye başkanlığı görevini yürüttü. Görev süresi 2009’da dolan Arif Dağlar, Kartal’ın ilk ve son AK Partili belediye başkanıdır.

Arif Dağlar yolsuzluk suçlaması alsa da muhalifler tarafından, herhangi bir soruşturma veya dava ile ilgili bir bilgi daha sonra ortaya çıkmadı. Arif Dağlar, belediye başkanlığından ayrıldıktan sonra hastalığı nedeniyle inzivaya çekildi.

Arif Dağlar kimdir?

arif-daglar-sekmen

1 Ocak 1954’te Bayburt’ta doğan Arif Dağlar, ilkokulu aynı kentte tamamladı. Fenerbahçe Lisesi’nden mezun olan Dağlar, daha sora İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi.

Dağlar, 1997-2004 arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hamidiye A.Ş.’de Genel Müdürlük Yaptı. 2004 yerel seçimlerinde Kartal Belediye Başkanı seçilen Arif Dağlar bu görevini 2009 yılına kadar devam ettirdi. 2009 yerel seçimlerinde tekrar aday yapılmadı. Ağır hastalıklarla uzun süre mücadele etti.

Arif Dağlar neden öldü

Arif Dağlar, uzun zamandır Alzheimer hastalığı nedeniyle tedavi görüyordu. 2016 yılında hastalığı ileri derecede ilerleyen Arif Dağlar bir hastanede yoğun bakıma alındı. Ailesi ve doktorları Arif Dağlar’a sağlık sorunları nedeniyle ziyaretçi kabul etmedikleri belirtildi.

Kartal’ın 2004 ile 2009 yılları arası belediye başkanlığını yapan Arif Dağlar, tedavi gördüğü hastanede öldü. Arif Dağlar 10 Şubat 2020’de hayatını kaybetti. Arif Dağlar’ın Cenazesi 11 Şubat 2020 öğle namazına müteakip Pendik 15 Temmuz Şehitler Camii’nden kaldırıldı.

Arif Dağlar’ın siyasi hayatı

Eski Kartal Belediye Başkanı Arif Dağlar, 2004 yılında 72.243 oy alarak yüzde 41,52 oy oranıyla, 51.649 oy alan CHP adayı Yıldırım Emsiz ile 20.885 oy alan DP adayı Mutlu Erkaya’yı geride bırakarak seçimleri kazandı.

Arif Dağlar, 2009 yerel seçimlerinde AK Parti tarafından aday yapılmamıştı. Dağlar uzun süredir büyük sağlık sorunları yaşıyordu.

Arif Dağlar için cenaze töreni

arif-daglar-cenaze

Arif Dağlar için, Pendik 15 Temmuz Şehitler Cami’nde cenaze töreni gerçekleştirildi. Törene Arif Dağlar’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra ilçe protokol üyeleri de katıldı. Arif Dağlar’ın cenazesi, Pendik 15 Temmuz Şehitler Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kartal Soğanlık Mezarlığı’na defnedildi.