Aydın Büyükşehir Belediyesi personel maaşları 2024

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, belediye personelinin taban maaşının 23 bin 400 TL olarak belirlediklerini açıkladı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Büyükşehir Belediyemiz ve bağlı şirket çalışanlarının en düşük ücretleri; yaşadığımız ekonomik koşullar da dikkate alınarak, almış oldukları maaşlara oranla %50 arttırılarak net 23.400 TL’ye yükseltilmiştir.” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi personel maaşları

Aydın Büyükşehir Belediyesi, daha önce de toplu iş sözleşmesini imzalayarak taban maaşı yükseltmişti. Belediye bünyesindeki 500 işçinin katılımıyla imzalanan sözleşmeyle işçilerin maaşlarında sosyal denge sağlandı. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde işçi maaşları bakımından devrim niteliğinde bir toplu iş sözleşmesine imza atıldı.

Belediye binası önünde yapılan topu iş sözleşmesi törenine Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çeriçoğlu, sendika temsilcileri, belediye yöneticileri, işçiler ve aileleri katıldı. Yüzlerce işçi tören alanında “Aydın’ımızın Topuklu Efesi, ailemizin reisi Özlem Çerçioğlu; seninle gurur duyuyoruz” yazılı pankart açtı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde işçi maaşları en düşük 23 bin 400 TL’den başlarken, en yüksek 30 bin 500 TL’ye kadar çıkıyor.

İşçilerden Özlem Çerçioğlu’na teşekkür

Aydın Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden Belediye İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul, “Biz işçiler geleceğe bakmalıyız, doğruyla yanlışı ayırt etmeliyiz. Yanlışı kim yaparsa yapsın karşısında durmalıyız. Doğruyu de kim yaparsa; adına bakmadan, partisine bakmadan, cinsiyetine bakmadan, mezhebine bakmadan, bölgesine bakmadan Özlem Çerçioğlu gibi doğruyu kim yaparsa alkışlamalıyız ve destek vermeliyiz. Arkadaşlarım adına konuşuyorum; Aydın halkının cebinden ödenen bu paraları çok daha fazla çalışarak, üreterek, hizmet ederek ve bunu yaparken de bu hizmetleri Aydın halkına güler yüzlü sunarak bu hakları iade edeceğiz.” dedi.

“7 yıldır sizlerle beraber çalışıyoruz” diyerek sözlerine başlayan Başkan Çerçioğlu da, “2009 yılında yüzde 26,5 ile seçildim. Hepinizin büyük desteğiyle 5 yıl sonra aynı bölgede yüzde 56 oy aldık, il genelinde de yüzde 44. Bu başarı sizlerin başarısıdır. Bugün Aydın’da olan her şey çalışma arkadaşlarımın eseridir. Ben her zaman emekçinin yanında oldum ve her zaman da emekçinin demokrasinin özgürlüklerin yanındayım.” şeklinde konuştu.

Törende konuşmaların ardından Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Belediye İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul karşılıklı olarak sözleşmeyi imza altına aldı. Yapılan sözleşmede öncelikle sosyal dengenin sağlanması açısından ilçelerden ve kapanan belde belediyelerinden büyükşehir kadrosuna geçen işçiler ile mevcut işçilerin maaş dengelerinin sağlandığı öğrenildi.

Sözleşmeleri imzalayan Özlem Çerçioğlu’na işçiler ve aileleri adına çiçek ve plaket takdim edilirken, işçiler uzun süre ‘Büyük başkan’ şeklinde sloganlar attılar. Başkan Çerçioğlu tören sonunda işçilere maaş farklarının da bugün itibariyle ödeneceği müjdesini verdi. Ocak ayında yapılması gereken sözleşmenin Nisan ayına kalmasından dolayı işçilerin 3 aylık maaş farklarını hesaplarına yatırılacağı müjdesini alkışlarla kutladı.