İşçi önderi Tekin Arslan kimdir?

İnşaat-İş kurucularından Tekin Arslan, 10 Ekim 2015 Ankara katliamında hayatını kaybeden işçi önderidir. İnşaat-İş kurucularından Tekin Arslan, arkadaşları ve dostları tarafından her yıl Kartal’daki mezarı başında anılır.

Yapılan bir anmada, “Tekin Arslan ölümsüzdür!”, “Serdar Ben ölümsüzdür!”, “Erol Ekici ölümsüzdür!”, “Gazi Güray ölümsüzdür!”, “İsmail Kızılçay ölümsüzdür!”, “Tayfun Benol ölümsüzdür!” “Kavga, sokak, direniş, yaşasın İnşaat-İş”, “Faşizme karşı omuz omuza!”, “Yaşasın işçilerin birliği halkların kardeşliği!” sloganları atıldı.

Tekin Arslan kimdir?

Tekin Arslan’ın devrimci duruşu, arkadaşlığı, dostluğu ve yoldaşlığının onun yaşamının son gününe kadar değişmediği, işçilik yaşantısında çalıştığı her işi önemseyerek ve en ufak bir hataya tahammülünün olmadığı, ‘Yaptığım iş benim aynamdır, işim onurumdur’ dediği anıları her yıl anma sırasında anlatılır.

Tekin Arslan’ın eşi Nebahat Arslan’dır.

İnşaat-İş adına yapılan konuşmada Tekin Arslan için şunlar söylendi:

– Tekin abimizin, yoldaşımızın bugün burada bulunanlarla bir biçimde ilişkisi vardır. İnşaat-İş sendikasının kurucularından biri olup aktif olarak her eylem ve direnişte o gür ajitasyon ve propagandasıyla yerini almıştır. Kobane ve Rojava’da yapılan saldırı ve kıyımlara karşı insani yardım koridoru için ‘Bir tuğla da sen koy’ kampanyası sürecinde gecesini gündüzünü katıp o koridoru açmak için tüm olumsuzluklara göğüs germiştir. Barış talebimize karşı bombalarla karşılık verildi. Bugün o yardım koridorları, barış taleplerimizi yitirdiğimiz yoldaşların bize taşıdığı bilinçle biz açacağız!