MHP’li Metin Özüpek kimdir?

H. Metin Özüpek, MHP Kartal İlçe Başkanı olarak uzun yıllar görev almış Kartal ve çevre ilçelerde MHP’li camia tarafından tanınan bir ülkücü isimdir.

Son olarak 16 Ağustos 2020’de MHP Kartal İlçe teşkilatı 11. olağan kongresinde yeniden başkan seçilerek MHP Kartal İlçe Başkanı olarak devam etmesine karar verilmiştir.

metin ozupek 1

Kongrede Kartallı ülküdaşları H. Metin Özüpek ve yönetimine güvenlerini bir kez daha göstererek, yeniden ilçe başkanı olarak seçmişlerdir. Kongrede, ülkücü gençler “Bozkurt Metin”, “Davanın lideri Devlet Bahçeli” ile “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları atmıştır.

Metin Özüpek kimdir?

Metin Özüpek, 29 Eylül doğumlu. Özüpek, uzun yıllardır Kartal’da yaşıyor. 1992’den beri MHP üyesi. Evlidir.

metin ozupek 3

Metin Özüpek’in kongre konuşmaları

Özüpek MHP Kartal İlçe Teşkilatının 10. olağan kongresinde 2019 yılında yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullanmıştır: “Bugün bu salonda Kuvayı milliye ateşi yeniden yakılmaktadır. 1919’un Samsun’undan 1922 İzmir’ine kadar yayılan milli mücadele şuuru tekrar canlanmaktadır. Vatanını canından aziz bilen ülkü neferleri, Türkiye’yi yaşatmak Türk milletini müdafaa etmek için ayaktadır. Türkiye’nin bölünmesine dur diyecek, sosyal ve ekonomik inişine engel olacak, milli uyanış ve milli ahlak çok şükür kabına sığmamaktadır. Milliyetçi ülkücü vicdanlar “ya devlet ülküleşecek yada ülkücüler devletleşecek” nidaları ile seslenmektedir. Biliniz ki bugün burada yalnız değiliz. Bugün bu toprakları bizlere vatan yapan kutlu ecdadımızın ve uğurda toprağa düşen aziz şehitlerimizin ruhları ve anıları bizimledir.”

metin ozupek 4