Adalar’da plaj fiyatları 2024

Adalar’da plaj fiyatlarının kaç para olduğunu merak eden vatandaşlar, Adalar’da 2024 yılı deniz sezonunda plaj fiyatlarının ne kadar olduğunu araştırmaya başladı. Yaz sezonunun başlamasıyla beraber Adalar’daki plaj fiyatları da merak konusu oldu. Burada, Adalar’daki plaj ücretlerini öğrenebilirsiniz.

Adalar’da özellikle Yörükali, Nakibey ve Halik Koyu plajlarında plaja giriş ücreti, hafta içi ve hafta sonu değişiyor. Hafta sonu plajlara ilgi daha fazla olduğu için farklı bir fiyat politikası uygulanıyor. Öte yandan, bazı işletmeciler ise kiraladıkları motorlarla müşterileri plajlara bedava götürürken, öncesinde plaja giriş ücretleri hakkında bilgi vermiyor. Bu nedenle sizin için bu bilgilendirici yazıyı hazırladık. Böylece Adalar’daki plajlara giriş ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Adalar’da plaj fiyatları

İstanbul’un tatil beldesi olmasıyla ünlü Adalar ilçesi, sıcaklardan dolayı dolup taştı. Başta Büyükada olmak üzere, Heybeliada ve Kınalıada’daki plajların yüksek giriş ücretleri dikkat çekti. Yetkililerden alınan bilgilere göre, Adalar’da bulunan plajları, Milli Emlak ve Vakıflar’dan kiralayan işletmeler, yüksek fiyatlı giriş ücretleri talep etmeye başladı.

  • Beltur Büyükada Plajı: hafta içi 200 TL, hafta sonu 300 TL
  • Nakibey Plajı: hafta içi ve cumartesi günleri 140 TL, pazar ve bayram günleri 180 TL
  • Halik Koyu Plajı: hafta içi ve cumartesi günü 50 TL, pazar ve bayram günleri ise 60 TL
  • Aya Nikola Plajı: hafta içi 200 TL, hafta sonu 300 TL
  • Yörükali Plajı: hafta içi ve cumartesi günü 50 TL, pazar ve bayram günleri ise 60 TL
  • Viranbağ Plajı: hafta içi ve cumartesi günü 50 TL, pazar ve bayram günleri ise 60 TL
  • Bıyık Plajı: halka açık alan

Öte yandan, yüksek giriş ücretlerinden dolayı mağdur olan ada sakinleri, adada yaşamalarına rağmen denize girecek sahil bulamadıklarından yakındı. Vatandalar, “Buralar Milli Emlak’tan ve Vakıflar’dan kiralanmış. Kiralayan kişiler fahiş fiyatlar uyguluyor. Adalar’da denize girmek isteyen Arap turist olursa fiyatlar katlanıyor. Her hafta sonu kavgalar oluyor. Gelenler geri dönüyor” diyerek yetkililere çağrı yaptı.