Murat Abbas kimdir?

Murat Abbas, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı şirketlerinden Kültür A.Ş’de genel müdürü olarak görev yapmaktadır.

İstanbul’un kültürel, coğrafi ve sanatsal değerlerini yurt içinde ve yurt dışında tanıtmak amacıyla organizasyonlar düzenlemekten ve yayınlar yapmaktan sorumlu olan Kültür A.Ş. şirketi, İBB’nin bir iştiraki olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Murat Abbas kimdir?

İBB Kültür A.Ş. genel müdürü olarak 14 Aralık 2020’de Murat Abbas atandı. 1969 yılında İstanbul’da doğan Murat Abbas, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur.

1994’te BDO Denet’te denetim asistanı olarak çalışmaya başladı. PWC, Bosch, Siemens, Profilo Grubu, Superonline, Ticketturk şirketlerinde finansal kontrolör ve finans müdürlüğü görevlerini üstlendi.

1999 yılında müzik sektörüne giren, birçok radyo programında editörlük ve Pozitif Live’de genel müdür yardımcılığı yapan Murat Abbas, 2014’te Zorlu Holding’de Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nden (PSM) sorumlu hissedar temsilcisi olarak çalışmaya başladı.

Mart 2015’te PSM Genel Müdürü olarak atanan Abbas, 6 senelik görevi boyunca kurumun kreatif, idari, organizasyon ve finans bölümlerinden sorumlu oldu. Murat Abbas, evli ve sıkı bir plak, eski kitap koleksiyoncusu.