Çekmeköy seyir tepesi nerede?

Çekmeköy’deki popüler gezi alanlarından biri olan Çekmeköy Seyir Tepesi, ilgi çekmeye devam ediyor. Muhteşem manzarası ile beraber Çekmeköy Merkez Mahallesi’ndeki deniz seviyesinden 270 m yüksekliğindeki tepeye seyir tepesi büyük beğeni topluyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Çekmeköy Belediyesi iş birliği ile yapılan Çekmeköy Seyir Tepesi, içerisinde yer alan özellikleriyle İstanbullular için uğrak mekanları arasında yer alıyor. Çekmekule olarak adlandırılan Çemkeköy Seyir Kulesi’nin çalışmaları devam ediyor.

Çekmeköy seyir kulesi ulaşım

Çekmeköy Seyir Kulesi’ne ulaşmak için kullanmanız gereken toplu ulaşım güzergahlarını sizin için burada anlatıyoruz. Kartal, Sultanbeyli, Sancaktepe’den 131Y veya 131K İETT otobüsleriyle gidebilirsiniz. Bu otobüsler Kartal metro istasyonundan da geçer. Metrodan burada inip bu otobüslere aktarma yapabilirsiniz. Yeşiltepe İETT otobüs durağında inerek gidebilirsiniz. Bu duraktan geçen otobüsler için bağlantı sayesinde İETT’den bilgi alabilirsiniz.

cekmekule

Çekmeköy Seyir Tepesi’nin içerisinde; park ve yeşil alanlar, hobi bahçeleri, tematik yürüyüş parkurları, tenis kortu, bisiklet parkuru, biyolojik gölet, futbol ve basketbol sahası bulunuyor. İstanbul ve Çekmeköy manzarasına sahip seyir kulesinin yapımında da son aşamaya gelindi. Çekmeköy Belediyesi’nin sosyal tesis ihtiyacını karşılamak için ortaya çıkan Çekmekule projesinde çalışmalar devam ediyor.