Kartal’ın yeni çekim noktası Hamam Sokak

Geçtiğimiz yıllarda boş olan Hamam Sokak, Kartal Belediyesi’nin yaptığı düzenlemeyle zenginlik kazandı. 2010 yılında Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen, ışıklandırmaları yapılan ve bütün sokağın boyanması ile yeni bir görünüm kazanan Hamam Sokak, halkın ve esnafın beğenisini kazandı.

Hamam Sokak’ta bulunan esnafla yapılan görüşmelerde, sokağın eski ve yeni hali arasında en çok “güvenlik” konusunda fark olduğuna dikkat çekiliyor. Hamam Sokak, Kartal’ın en önemli barlar sokağı olarak biliniyor. Hamam Sokak’ta bulunan barlarda ve eğlence mekanlarında doyasıya eğlenmek mümkün. Barlar Sokağına gitmek için Kartal’ın merkezine inmek gerekiyor. Kartal Hamam Sokak adresi: Hamam Sokak, Kordonboyu Mahallesi, 34860 Kartal/İstanbul.

Hamam Sokak hakkında yorumlar

İşletmeci Murat KALKAN, daha önce Hamam Sokağın karanlık ve kuytu bir yer olduğunu, bu nedenle güvenli bulmadıklarından oradan geçemediklerini ancak yeni düzenlemeyle vatandaşların oturup yemek yiyebildiği ve güvenli şekilde eğlenebildiği bir yer haline geldiğini söyledi. Hamam Sokağın düzenlemesi yapılmadan önce akşam 20.00’de işletmelerin kapatıldığını hatırlatan Kalkan, yeni düzenlemeyle esnaf olarak daha rahat çalıştıklarını ve Hamam Sokağın, Kartallı vatandaşların geç saatlere kadar oturup vakit geçirebilecekleri bir yer haline geldiğini belirtti.

Hamam Sokak’taki bir diğer işyeri sahibi Atabey ÖZTÜRK ise 7 yıldır Kartal’da işletme sahibi olduğunu söyledi ve “daha önce Hamam Sokak’ta iş yapamıyorduk. Ama yapılan yeni ışıklandırmalar ve sokak çalışmaları sayesinde Hamam Sokak daha kalabalık hale geldi. Bu da işlerimizi olumlu etkiliyor” dedi.

35 yıldır Kartal da yaşayan ve 10 yıldır Hamam Sokak’ta işletmesi bulunan Hüseyin SINIRTAŞ da Kartal Belediyesi’nin yaptığı yeni düzenlemeler sayesinde Hamam Sokağın işlevsel bir hal kazandığından bahsetti. Hamam Sokak için yeni projeler üretilmesini de beklediklerini belirten Sınırtaş, Kartal Belediyesi’nin çalışmalarıyla Kartal’ın, Kartallının ailesi ile birlikte huzur içinde yaşayabileceği bir kent olduğunu söyledi.