İş’te Pendik Buluşmaları’nın 10.su düzenlendi

Pendik’de istihdama katkıda bulunmak amacıyla 10.su düzenlenen “İş’te Pendik Buluşmaları”na yaz dönemi olmasına rağmen işveren ve iş arayanların ilgisi büyük oldu.

“İş’te Pendik Buluşmaları”, her üç ayda bir işverenler ile iş arayanları bir araya getirmeye devam ediyor. Pendik Belediyesinin İŞKUR işbirliğiyle düzenlendiği organizasyonun 10.su Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. 16 firmanın ve insan kaynakları şirketinin yer aldığı organizasyonda iş başvurusunda bulunmak üzere 720 vatandaş kayıt yaptırdı. Gıdadan otomotive, hizmet sektöründen tekstile kadar farklı alanlarda faaliyet gösteren firmaların temsilcileri, önceden ilan ettikleri açık pozisyonlar için adaylarla yüz yüze görüşerek aradıkları nitelikler hakkında bilgi verdi.

Stantları tek tek ziyaret ederek firma temsilcileri ve vatandaşlarla görüşen Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Öznur Canayakın hem “İş’te Pendik Buluşmaları” hem de Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü İstihdam Masası’nın çalışmalarıyla bölgede istihdama katkıda bulunmaya devam edeceklerini belirtti.