İBB’nin Pendik’e yaptığı Balıkçılar Çarşısı Ekim ayına yetişecek

Sahil yolunda Tuzla yönü üzerinde yapımı süren Balıkçılar Çarşısı’nın çalışmalarında sona gelindi. Eskisine göre daha geniş ve konforlu dükkânların yer alacağı çarşıda arabayla gelen müşteriler için bir de otopark yer alacak.

Sahil projesi kapsamında mevcut yerinden kaldırılarak sahil yolu üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilmeye başlanılan Balıkçılar Çarşısı’nın çalışmalarında sona gelindi.

Toplam 687 metrekare inşaat alanına sahip çarşıda 9 balıkçı ve 1 manav dükkanıyla birlikte çay ocağı, mescit, abdesthane ve tuvalet yer alacak. Alışverişlerini rahat yapabilmeleri için arabayla gelen müşterilere için bir de otopark bulanacak.

Sahil yolunda Tuzla yönü üzerinde hizmet vermeye başlayacak Balıkçılar Çarşısı’nda dükkanlar eskisine göre daha geniş ve konforlu olacak. Eski yerlerinde 16 metrekarede hizmet veren balıkçı esnafının yeni dükkanları iki katı büyüyerek, 37 metrekare olacak. Peyzaj çalışmaları devam eden çarşının yapımının ekim ayına tamamen bitirilmesi hedefleniyor.