Pendik Belediye Başkanı, Arapları Pendik’e çağırdı

Pendik’in ev sahipliğini yaptığı 4. Yapı-İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri İç Mimari, Mobilya Fuarı ve 1. Gayrimenkul, Proje, Yatırım, Finansman Fuarı; 30 konut üreticisi ve 100’e yakın inşaat ve yapı malzemesi üreticisini bir araya getirdi. Fuarın açılışında katılımcılara seslenen Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Arap yatırımcıları Pendik’e davet etti.

Pendik iki ayrı fuarda bin Arap yatırımcıya ev sahipliği yapıyor. Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği desteğiyle Turabexpo tarafından düzenlenen 4. Yapı-İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri İç Mimari, Mobilya Fuarı ve 1. Gayrimenkul, Proje, Yatırım, Finansman Fuarı The GreenPark Pendik Otel’de başladı. Sektörün önde gelen firmaların yer alacağı fuarda 30 konut üreticisi ve 100’e yakın inşaat ve yapı malzemesi üreticisi Arap ülkelerinden gelen bin yatırımcıyı bir araya getiren fuar, 6-8 Aralık tarihleri arasında üç gün açık kalacak.

Fuarın açılışına çok sayıda davetli katıldı

Türk gayrimenkul sektörüne Arap ülkelerinde konut satış ve pazarlamasında, Arap ülkelerinde ya da Türkiye’de gayrimenkul projeleri geliştirmede işbirliği olanakları sağlayacak fuarın açılışı çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti. Fuarın resmi açılışına Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali ÇELİK, Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği Genel Başkanı Sabuhi Attar, Ürdün Sanayi Odası İnşaatçılar Birliği Başkanı Mohammad Issa Alkharabsheh, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ve çok sayıda Arap ülkelerinin büyükelçi ve başkonsolosları katıldı.

“Yatırım konusunda işadamlarının her zaman yanındayız”

Fuarın açılış konuşmasında katılımcılara hitap eden Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Pendik’in ticaret ve alışverişin en hareketli ve canlı olduğu kentlerden biri olduğunu söyledi. Pendik’in havayolu, denizyolu ve karayolu kesişiminde yer alarak bunu ciddi anlamda lehine kullandığını belirten Başkan Şahin: “Sanayi ve gayrimenkul yatırımı kentimizde çok hareketli. Bu potansiyelden istifade etmeleri adına Arap yatırımcıları Pendik’e davet ediyorum. Yatırımlar konusunda proaktif bir belediyeyiz. Yatırım konusunda işadamlarının her zaman yanındayız.” dedi.