CHP’li Yüksel Çiftçi kimdir?

Yüksel Çiftçi, CHP’li siyasetçi ve iş adamıdır. CHP’nin Kartal’ı AK Parti’den aldığı yıllarda CHP’nin Kartal İlçe Başkanı olması nedeniyle dikkat çeken bir isimdir. CHP’den 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Kartal Belediye Başkan Aday Adayı olmuştur.

Yüksel Çiftçi, çeşitli alanlarda iş adamı olarak tanınır. Ayrıca CHP’de siyaset yapmaktadır ve çeşitli görevler üstlenmiştir. Maltepe Belediyesi’nde bir dönem danışman olan Çiftçi, ayrıca Maltepespor’da da asbaşkan olarak görev almıştır.

Yüksel Çiftçi kimdir?

Yüksel Çiftçi, 11 Temmuz 1975 yılında Kartal’da doğdu. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Orta ve Lise öğrenimini Kartal’da tamamladı. Yükseköğrenimini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Daü Eastern Mediterranean Üniversitesi Business Administation and Management bölümünde tamamladı.

Siyasete girmesiyle beraber birçok görevde yer aldı. 1999 Gençlik Kolu Sekreterliği, 2006-2011 Kartal İlçe Başkanlığı, 2006 İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Belediyecilik kariyerinde 2010-2016 Maltepe Belediye Başkanı Danışmanlığı yaptı. Spor yöneticiliğinde de yer alan Çiftçi, 2015 yılında Maltepespor asbaşkanı olmuştur. Ayrıca Fenerbahçe kongre üyesidir.

Yüksel Çiftçi’nin 2019’daki aday adaylığı konuşması

Değerli dostlar bildiğiniz üzere şahsım Yüksel Çiftçi öz geçmişimi sizlere tekrar taktim etmek istiyorum, 1975 İstanbul Kartal’da doğdum. Kartal’da merkez Eczacı Başı ilk öğretim okulunu bitirdim akabinde Ahmet Şimşek Kolejinde ilk orta ve lise öğrenimini gördüm ve hemen ardından yüksem öğrenimimi Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi Turizm işletme bölümlerini bitirdim ve hemen ardından 1999 yılında partimiz baraj altında kalmışken partililik sorumluluğu gereği burada çırçırda bulunan ilçe binamıza giderek gençlik kollarında çalışmalar yaptım ve o süreçteki gençlik kolları başkanı sayın Erdinç Tarhan’ın yönetiminde yer alıp gençlik kolu sekreterliği yaptım.. Ardından 2006 yılında ilçe yönetim kurulu üyeliği ve ilçe saymanlığı görevinde bulundum, hemen ardından yine 2006-2010 yılı sonuna kadar ilçe başkanlığı görevi yaptım 3 dönem üst üste ve ilçe başkanlığı yaptığım dönemde de 2009 yılında da burada hali huzurda bu ilçe binasını açtığımız zaman o dönemin genel başkanı Deniz Baykal’ın nezdinde burada sizlerle beraber ilçe binamızı açmıştık ve o süreçte sizlerle beraber önceki dönem genel başkanımızada bu vesile ile geçmiş olsun dileklerimi yolluyorum inşallah tez zamanda partilileriyle yakınlarıyla dostlarıyla sizlerle bizlerle bir araya gelir.. ve o süreçteki sayın genel başkanımıza buradan balkonda hitap ettiğinde mini bir miting yapmıştık sizlerle beraber, hemen 2009 seçimlerinden bir kaç ay öncesinde. Burada söz vermiştik yürek yüreğe el ele şevkle hırsla aşkla ve o sözümüzü yerine getirmenin gururunu yaşadık.

Şimdide yıl 2019, 2019’da da Türkiye’nin birleştirici gücü çok kıymetli genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ilçe başkanımıza İl başkanımıza ve tüm üst kurullarımıza şayet bayrak bize verilirse inşallah tarihi tekerrür ettirip 2009 ruhu ile yine yeniden 2019 da meş’aleyi yakmaya devam edeceğiz ve Kartal evimiz Kartallılar ailemiz Kartal yükselecek sloganıyla sizlerle beraber yine Kartal’da sosyal adaleti sosyal belediyeciliği devam ettireceğiz. Değerli dostlar siyasey ekip işidir, siyaset ekip ruhuyla yapılır. Şahsen ben okyanusta bir damlayım. Ancak sizler el verirseniz sizler yürek verirseniz sizler omuz verirseniz bizlerin başaramayacağı hiç bir şey yoktur. Mühim olan yüreklere dokunacağız o yürekte bende var. Ben sizlerle şayet güzel projeleri halka indirip halka dokunup onların yüreğine hitap edebilirsem bizler çok daha iyi işler başarırız.

Açıklamasında yanında bulunan ekip arkadaşlarınıda tanıtan Çiftçi, konusunda eğil olan konusunda uzman olan burada önemli olan tabiki kartala güzel şeyler yapacağız ama kültür sanat başkenti yapmak için çok önemli projelerimiz var. Aramızda Türkiyenin en büyük duayen sanatçılarından Enis Fosforoğlu ağabeyimiz yanımızda ve yine bize kültür sanat genel koordinatörlüğünü yapacak sayın Seren Fosforoğlu hanımefendi burada, Sivas Madımak’ta katledilen Edibe Sulari’nin yeğeni halk ozanı Davut Sularinin torunu halk sanatçısı Berrin Sulari hanımefendi yanımızda kültür sanat dalında gerçekten Kartalı yükseltecek insanlarla çok güzel projeler beraber yapacağız.. Ve yine hemen yanımda Kartal Sporun kulüp başkanlığını yapmış 2009 da benim ilçe başkanlığımda rozet takıp meclis üyeliğine getirdiğimiz ve hemen ardından Kartal Belediye Başkan Yardımcılığı uzun yıllar yapan namı değer Ergun Babamızda aramızda, bu arada biraz önce kartal spor taraftarlarıda beni aradılar iki otobüs buraya gelmek istediler kendilerine teşekkür ettim çünkü biz aile arasında fikirleri yarıştırırız fikirleri çatıştırmayız yanlış anlaşılmaya mahal vermeden sov yaptırmadan bizim şov yapmaya ihtiyacımız yok biz iş yapacağız kendilerine teşekkür ettim sağolsunlar varolsunlar 15-20 kişilik bir heyet geldiler burada yanımızdalar Ergun Baba da onlarla beraber içselleştirilmiş bir ağabeyimiz Kartal stadınıda söz verdim sizlerede arz edeyim projelerimizde zaten var hak ettiği şekilde üst liglere ve 20bin kişilik stadyumla beraber çok iyi şeyler yapacağız. Yine hemen sol başta genel kurmaydan emekli albay hakim Orhan Önder hukukçu ağabeyimiz yanımızda, yine yanımızda Karadeniz camiasından Kartal’ın yerlileri Özbek ailesinden Hakan Özbek kardeşim yanımda ve bunlarla beraber her şeyden öte Kartal örgütü yanımda olacak ben İlçe başkanına teslim olacağım, örgütüm öncelik olacak, önce örgüt, önce örgüt, önce örgüt, önce parti olacak!