Ulusoy Turizm konkordato ilan etti

Pamukkale Turizm’in ardından Ulusoy Turizm de konkordato ilan etti. Bir süredir ekonomik sıkıntılar içinde bulunan şirket 1 Kasım itibarıyla tüm Türkiye’deki şehir-içi servis hizmetini de kaldırmıştı.

Şirketin Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne yaptığı başvuru hakkında karar çıktı.

Mahkeme, şirketin başvurusunun ardından 3 ay geçici mühlet kararı verdi. Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi şirkete, Evren Kılıçoğlu, Yasin Doğan, Sabit Selman Tünal konkordato komiseri olarak atandı.

Davanın karar metninde şu ifadelere yer verildi:

Taraflarınca talep edilen Konkardatonun Tasdiki davasında; mahkememizce 23/11/2018 tarihinden başlamak üzere 3 aylık geçici mühlet verilmiş olup, konkordato komiserleri olarak Evren KILIÇOĞLU, Yasin DOĞAN, Sabit Selman TÜNAL atanmıştır. Duruşmanın 20/02/2019 günü saat 15:25’de yapılacağı, alacaklıların mehil talebine iş bu ilanın gazetede ilan tarihinden itibaren 7 gün içerisinde itiraz edebilecekleri, konkordato mühleti verilmesini gerektirecek bir hal bulunmadığını delilleriyle birlikte ileri sürebilecekleri ve bu çerçevede mahkemeden konkordato talebinin reddini isteyebilecekleri İİK’nun 288.maddesi hükmünce ilan olunur

Pamukkale Turizm de Ekim ayında konkordato ilan etmiş, mahkemeden 3 aylık mühlet kararı almıştı.