Ataşehir İlçe Emniyet Müdürü kimdir?

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen yeni görev dağılımları sonucu Ataşehir İlçe Emniyet Müdürü değişti. Ataşehir İlçe Emniyet Müdürü olarak Dolunay Kaya atandı.

Ataşehir’in yeni ilçe emniyet müdürü belli oldu. 17 Ağustos 2023’te yapılan görevlendirme sonucu Ataşehir’de görev alacak yeni emniyet müdürü olarak Dolunay Kaya görevlendirildi. Burada Dolunay Kaya hakkında bilmek isteyebileceğiniz tüm sorulara cevap arayacağız.

Dolunay Kaya kimdir?

Ataşehir İlçe Emniyet Müdürü Dolunay Kaya, Ataşehir’e atanmadan önce İstanbul İl Emniyet müdürlüğünde ve devamında bakanlıkta Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürütüyordu. Kaya, ayrıca Cumhurbaşkanlığı koruma müdürlüğünü de yaptı.

Aynı zamanda şehit çocuğu olduğu öğrenilen Dolunay Kaya, Kadıköy İskele Polis Merkezi amiri olarak görev yaptıktan sonra, Selami Altınok İstanbul il emniyet müdürü olarak atanınca Altınok’un özel kalem müdürlüğünü yaptı.

Selami Altınok’un özel kalem müdürlüğünü ilerleyen süreçlerde bakanlıkta da yapmaya devam eden Dolunay Kaya 2018 – 2021 yılları arasında Cumhurbaşkanlığı Koruma İstanbul Şube Müdürü olarak görev yaptı.

Ataşehir’de görev yapan Oğuz Kaan’ın yerine 2018’de Mesut Aslan atandı. Ataşehir İlçe Emniyet Müdürü Mesut Aslan’ın görev yeri 2022’de değiştirildi ve yerine Hüseyin Güleç geldi. Güleç’in yerine 2023 yılında Dolunay Kaya atandı.