Kartal’da uyuşturucu operasyonu 2024

İstanbul Kartal’da bir tantuniciye uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Polis ekipleri tantuniciyi, müşterisine uyuşturucu madde satarken suçüstü yakaladı. Torbacının iş önlüğünde yapılan aramalarda çok miktarda uyuşturucu ele geçirildi. Kartal’da narkotik ekipleri bir tantuniciye uyuşturucu operasyonu düzenledi. Suç üstü yakalanan torbacının iş önlüğünde yapılan aramalarda çok miktarda satışa hazır ‘skunk’ diye tabir edilen ot esrar ile ekstasy haplar ele geçirildi. Gözaltına alınan 2 şahıs işlemleri yapılmak üzere emniyete götürülürken, nefes kesen o anlar ise kameralara yansıdı.

İstanbul’da bu yıl yapılan operasyonlarda tonlarca uyuşturucu madde ele geçiren ve on binlerce sokak satıcısını yakalayan Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı Sokak Suçları ve Narkotim Büro Amirliği ekipleri, yılbaşı öncesi torbacılara yine göz açtırmadı. Kartal Soğanlık’ta tantuni satışı yapan bir iş yerinde uyuşturucu madde satışı yapıldığına dair ihbar alan narkotimler, harekete geçti. İhbarı değerlendiren narkotimler, iş yerini gözetim altına alarak günlerce fiziki takip yaptı. Yapılan çalışma sonucunda iş yeri sahibi Atilla Y.’nin müşteri gibi gelen bağımlılara uyuşturucu madde satışı yaptığının belirlenmesi üzerine narkotimler, operasyon için düğmeye bastı. Hazırlıklarının tamamlayan polis, dün saat 21.00 sıralarında Gümüşpınar Mahallesi Atatürk Caddesi üzerindeki iş yerine operasyon düzenledi. Nefes kesen operasyon ise kameralara yansıdı.

Operasyonda önceden iş yerine müşteri gibi giren narkotik polisi, torbacının uyuşturucu madde satışı yaptığını fark etmesi üzerine harekete geçti. Diğer polislerinin de aniden iş yerine baskın düzenlemesi üzerine neye uğradığını şaşıran madde bağımlısı müşteri şahıs etkisiz hale getirildi. İş yeri sahibi ise ekiplerin içeriye baskın yaptığını görünce lavaboya kaçtı. Üst aramalarının tamamlanmasının ardından polis, iş yerinde de detaylı bir arama gerçekleştirdi. Yapılan aramaların ardından gözaltına alınan tantunici Atilla Y., ‘uyuşturucu madde ticareti yapmak ve sağlamak’, müşterisi Erdal K. ise ‘uyuşturucu madde kullanmak’ suçundan işlemleri yapılmak üzere Kartal Asayiş Büro Amirliğine götürüldü. Ele geçirilen maddelerin yanı sıra uyuşturucu madde ticaretinden elde edilen 2 bin 630 lira ve 40 avroya da el konuldu.

Kartal’da en son uyuşturucu operasyonu haberleri

Kartal’da 840 gram kokain ile 100 bin adet ecstasy hap ele geçirildi

20 Aralık 2019’da İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı narkotik ekipleri, Kartal’da yaptıkları son operasyonda 840 gram kokain ile 100 bin adet ecstasy hap ele geçirdi.

Uyuşturucu terörü ile mücadele eden ekipler, Kartal’daki ev ve iş yerlerinde yaptıkları aramada 840 gram kokain ile 100 bin adet ecstasy hap ele geçirdi. Polislerin kıskıvrak yakaladıkları depocunun ve diğer zanlıların yabancı uyruklu çıkması da dikkat çekti. Operasyonlarda özel nakotik dedektif köpekleri de kullanıldı.