Kartallılar Zekeriya Güçer için Kartallı Kazım Meydanında

Kartal’daki Zekeriya Güçer İlköğretim Okulunun İmam Hatip lisesine çevrilmesi kararı karşısında Kartallılar, öğrenciler ve veliler seslerini Kartal’ın meydanlarında duyurmaya devam ediyor.

Kartallı Kazım Meydanında binden fazla veli ve öğrenci Zekeriya Güçer İlköğretim Okulu için tek ses oldu.

Eylemlerini her gün yapmaya devam edeceklerini dillendiren veliler okullarını vermemekte kararlılar. Her gün Kartallı Kazım Meydanında toplanan veliler eylemlerine devam edecekler. Veliler Kartal Halkının kendilerine verdiği destekten dolayı kendilerini daha da güçlü hissettiklerini ve desteğin devam etmesini istediklerini söylüyorlar.

Bir velinin “Bu gün benim çocuğumun okulu yarın senin çocuğunun okulu” diye serzenişi alanda alkış alırken bu sözden de anlaşılacağı gibi Kartal Halkı diğer okullarında zamanla İmam Hatip yapılacağı korkusu ile büyük infial içinde hayatlarına devam ediyor.

Kartal’da hoşnutsuzluklar sadece okul sorunu olarak anlatılamaz durumda. Alan içerisinde konuştuğumuz bir veli bir diğer sorun olan sokak isimleri problemini dile getirdi. Semt sakininin söylediğine göre Kartal’da yer alan bir çok sokak Büyükşehir Belediyesi tarafından isimleri değiştirilerek adres bunalımına sokulmuş durumda. İncelemelerimizde Adil Sokak’ın ismi Kanaat Sokak, Yılmaz Sokak’ın isminin de Davudi Sokak yapıldığını tespit ettik. Bir yetkilinin söylemine göre Kartal çapında yüzlerce sokağın ismi bir kalem oynatılarak değiştirilmiş durumda. Kartal Halkı bunun bir cezalandırma olduğunu düşünüyor. Otuz yıllık sokak isimlerini geri isteyen semt sakinleri Büyükşehir Belediyesi’ne tepkili.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar