Üsküdar Belediyesi üniversite hazırlık kursu

Üsküdar’da ücretsiz üniversiteye hazırlık kursları yeni dönem kayıtları başlıyor. Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Üsküdar Gençlik Akademisi, yeni dönem kurs kayıtları başlıyor. Üsküdar Gençlik Akademisi’nde; 11. ve 12. sınıf öğrencileri ile liseden mezun durumdaki öğrencilere ücretsiz olarak üniversiteye hazırlık kursları veriliyor.

Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin, hem derslerinde başarılı olmaları hem de sosyal ve psikolojik yönden destek almalarını sağlamak amacıyla öğrencilere yönelik çeşitli destek programları düzenleniyor. Üsküdar Gençlik Akademisi’nde verilen kurslar kapsamında öğrencilere konu anlatımı ve soru çözümü dersleri veriliyor.

Ücretsiz üniversite hazırlık kursları

Bunun yanında öğrencilerin gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla eğitim koçluğu sistemi ile üniversiteli gençlerden oluşan eğitim koçları sınava hazırlanan öğrencilere yol gösteriyor. Aynı zamanda Gençlik Akademisi içerisinde düzenlenen kültürel, sosyal, sanatsal ve sportif etkinliklerle öğrencilerin sınav streslerini atmalarına yardımcı olunuyor.

Uzman öğretmenler tarafından LGS kurslarının verildiği merkezler şöyle: Cumhuriyet Bilgi Evi, Küplüce Bilgi Evi ve Güzel Sanatlar Akademisi, Bahçelievler Çocuk Akademisi, Yavuztürk Bilgi Evi, Zeynep Kamil Bilgi Evi, Bulgurlu Çocuk Akademisi. YKS üniversiteye hazırlık kursları ise Üsküdar Gençlik Akademisinde veriliyor.

Üsküdar Gençlik Akademisi’nin kayıtları Ağustos ayında alınmaya başlıyor. Ayrıntılı Bilgi için 444 0 875 / 0216 495 42 97 telefon numaralarını arayabilirsiniz.