Binali Yıldırım’ın Kartal planlarını Gökhan Yüksel’in adaylığı bozdu

Kartal’da Erzincanlı oylarına talip olan AK Parti’nin İBB adayı Meclis Başkanı Binali Yıldırım Kartal’da seçim çalışmaları yapmak üzere yeğeni Cem Murat Yıldırım’ı görevlendirmiş ve Yıldırım uzun süreden beri Kartalda daha önce sol siyasetin yakinen tanıdığı ve Alevi Derneklerinde görev yapmış isimlerle beraber çalışmaya başlamıştı.

Kartal’da Cem Murat Yıldırım’la görüşen birçok kişi Kartal’da CHP’nin Erzincanlı bir aday göstermemesi durumunda CHP’ye oy vermeyeceklerine dair sıcak diyaloglarda bulundu. Hatta Kartal’da daha önce sol siyasetin yakinen tanıdığı ve Alevi Derneklerinde görev yapmış isimler CHP’den AK Parti’ye geçmeye başladı. Alevi kurum ve derneklerine birçok sözler verildiği iddia edildi. Ancak Gökhan Yüksel’in adaylığıyla tüm planlar suya düştü. CHP’nin Kartal’da Erzincanlı bir adayı göstermesi ile beraber kartlar yeniden karıldı.

“Oyum Büyükşehir’de Yıldırım’a, Kartal’da Yüksel’e”

Öte yandan, AK Partili Erzincalılar şimdilerde, Büyükşehir’de AK Parti’ye, yerelde CHP’ye oy vereceğini ifade etmeye başladı. Kamuoyu araştırmacıları ise Gökhan Yüksel’in seçim çalışmalarını başlatarak sahaya inmesiyle tanınırlığı artacağı ve Kartal seçmeninin bu genç ve diğer adaylara göre çok daha donanımlı adayı daha çok destekleyeceği görüşünde.