İBB Kartal Meydanında doğrudan satışa başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Enflasyonla Topyekün Mücadele kapsamında “Üreticiden Tüketiciye Doğrudan Sebze” satışlarına yarın başlıyor. İstanbul genelinde kurulan tanzim satış noktalarında ilk etapta domates, biber, patlıcan, patates, soğan, ıspanak ve salatalık satılacak. Kartal’daki satışlar Kartal Meydanında yapılacak.

Kartal Meydanında tuvaletten sonra tanzim satış noktası

Kartal Meydanında daha önce tuvalet hizmeti başlatan İBB, önemli bir hizmeti daha Kartal’da başlatıyor. İBB, tanzim satış noktası ile Kartal’da üreticiden doğrudan sebze ve meyve satacak.

2014 yılında İBB tarafından Kartal Meydanına konulan tuvalet. İBB Kartal Meydanında tuvalet hizmeti de veriyor

Ürünlerin, tarladan alınan fiyata vatandaşa satılacağı söyleyen İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, “Enflasyonla Topyekün Mücadele kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığımızın desteğiyle gerçekleştirdiğimiz tanzim satış noktaları ile ilgili tüm hazırlıklarımızı tamamladık. İstanbul’un 50 farklı noktasında, büyük çadırlarda vatandaşlarımıza sebze satışı gerçekleştireceğiz. Biz bu satışları gerçekleştirirken ürünleri tarladan aldığımız fiyata vatandaşlarımıza sunacağız. Ürünlerimiz, Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Tarım Kredi Birliği’nde temin edilecek. Satışlarımız yarın sabah itibariyle eş zamanlı olarak başlayacak” dedi.