İstanbul ve Ankara’da tanzim satış çılgınlığı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul ve Ankara’da üreticiden vatandaşa doğrudan sebze-meyve satışına başlanması ile birlikte vatandaşlar ucuz manav alışverişi yapabilmek için saatlerce bitmeyen kuyruklarda beklediler.

İstanbul ve Ankara’da manav alışverişi çılgınlığı yaşanıyor. Tanzim satış noktalarına akın eden vatandaşlar pazar fiyatının çeyreği fiyatla sebze alıyor. İstanbul Kartal’da da kurulan tanzim satış noktasında kuyruk olan vatandaşlar saatlerce beklediler.

Ucuza sebze alan vatandaşlar mutluluğu gözlerinden okunur durumdaydı. Öte yandan tanzim satış kuyruğunu çeken İrfan Değirmenci neredeyse dayak yiyordu. İşte o görüntüler;

Gazeteci Barış Yarkadaş ise attığı tweette, “Erdoğan, CHP’nin seçimlerde 1. olduğu Kadıköy için “Kaymak tabaka, Türkiye yansa umurlarında olmaz” diyordu. Bu tweeti İBB’nin kurduğu Tanzim Satış Çadırı’nın önünden yazıyorum. İki kilo mal alma sınırı konulan çadırın önünde, dört sıra kuyruk var. İşte bu gerçek, yoksulluktur..” dedi.