Tuzla’ya en yakın otogar nerede, tuzla otogarı

Tuzla ilçesine en yakın otobüs otogarının nerede olduğunu merak ediyorsanız, sizin için en detaylı rehber burada hazır. Tuzla’dan otobüse binmek için en doğru otogar seçimi ile ilgili bilgileri sizinle paylaşacağız. Tuzla ilçesine en yakın otobüs terminalini öğrenmek isteyenler için bilmeniz gereken her şey burada.

Her seçimde Tuzla’da şehirler arası otogar yapılacağı söylenir, ancak bu gerçekleşmez. Bu konuda en son yerel seçimlerde aday olan Binali Yıldırım tarafından Tuzla’ya otogar yapılacağı söylenmişti. Ancak şimdiye kadar Tuzla’ya bir otogar yapılmadı. Peki Tuzla’ya en yakın otogar nerede? Şimdi Tuzla’ya en yakın otobüs terminaline bakalım.

Tuzla’ya en yakın otogar

İstanbul Anadolu Yakası’nda otogarlar, Sancaktepe’de Metro Turizm otogarı, Gebze’de genel otogar, Dudullu’da otobüs şirketlerinin otogarları olmak üzere yayılmıştır. Ancak Tuzla’ya en yakın otogar seçeneği Gebze’dir.

Tuzla’ya en yakın otogar Gebze Otobüs Terminalidir. Tuzla’dan Gebze otogarına gitmek 16 dakika sürer. Tabi D-100 üzerinden otomobille gidilirse böyle olur. Eğer Marmaray’la giderseniz, Gebze istasyonunda inip 310 nolu otobüse binmeniz gerekir. Yaklaşık 55 dakikada gidersiniz.

Tuzla’ya yakın diğer otogar ise Metro Turizm’in Sancaktepe Samandıra otogarıdır. D-100 ve ardından Samandıra Kartal bağlantısı üzerinden yaklaşık 18 dakikada gidilir. Marmaray ile gitmek isterseniz, Kartal istasyonunda inip 131Y, 132ÇK, 131V, 132S otobüslerinden birine aktarma yaparak yaklaşık 70 dakikada gidebilirsiniz. Dudullu otogarı ise Tuzla’ya en uzak otogardır. 1 saatten fazla sürer ve tavsiye etmiyoruz.

Sonuç olarak gördüğünüz üzere Tuzla’dan otobüse binmek için en doğru otogar, Gebze Otogarıdır. Gebze’den istediğiniz otobüse binebilirsiniz. Ayrıca Tuzla’da bilet alarak servisle Gebze’deki otogara geçebilirsiniz. Dönüşte de Gebze’de inerek servisle Tuzla’da evinize yakın bir yerde inebilirsiniz.