Kartallıların Üsküdar Caddesi’nde çektiği çile bitmiyor

Kartal’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı ana arterlerinden ve en önemli caddelerinden biri olan Üsküdar Caddesi yıllardır çile çekiyor. Yıllardır hor görülen ve hizmet alamayan caddenin kaldırımlarında iki kişi yan yana yürüyemiyor, kaldırım olması gereken yerde İSPARK tarafından ücretli park hizmeti veriliyor. Yolun solundaki İBB logolu duvarda, hizmet tarihi olarak 1996 yazıyor.

Kaldırımda yan yana yürümek bile çile

Öyle ki, kaldırımlar yamuk yumuk, yürürken ayakta durmak oldukça zor. Hele ki önünüzde yavaş yürüyen biri varsa, o zaman yandınız. Kartal 24’ün haberine göre, caddede yürüyerek bir yere yetişmek için yola atlamaktan başka çareniz yok. Ancak yolda da çapraz park eden İSPARK müşterilerinin araçları olacak. O yüzden kaldırımdan biraz daha uzaklaşmanız ve tehlikeli olan bir trafiğin içine dalmanız gerekecek.

uskudar caddesi cilesi-kartal24

Yaya geçidinde park manevrası

Caddenin tam ortasında yaya geçidi var, ancak orada da kurallar işlemiyor. İSPARK görevlileri yaya geçitlerini sık sık park manevrası için kullandırıyor. Mesela bu anlardan birini çekmek için çok fazla kamp kurmamıza gerek olmaz. Sürekli meydana gelen o anlardan birini Kartal 24 objektiflerine böyle yansıdı. Görüntülerde bir otomobil park manevrası için İSPARK memuru tarafından yaya geçidinde yönlendiriliyor, engelliler için eğimli yapılan kaldırımların önüne park ettiriliyor.

uskudar caddesi cilesi 2-kartal24

Ambulanslar zor anlar yaşıyor

Acil durumlarda caddeden geçen ambulanslar, sık sık İSPARK’ın park alanından geri manevra yaparak caddeye çıkmaya çalışan araçlar yüzünden zor anlar yaşıyor. Trafik sürekli bu araçlar yüzünden sekteye uğruyor. Caddede kaza yaşanabilecek riskler meydana geliyor.

uskudar caddesi cilesi 4-kartal24

uskudar caddesi cilesi 3-kartal24