Marmaray durakları detaylı haritası

İstanbul’un trafik sorununu önemli ölçüde iyileştiren projelerden biri olan Marmaray tren yolu hattının en kapsamlı harita planı için buradasınız. Marmaray’ın en güncel ve kapsamlı haritası ile durakların yerleşimini görebilirsiniz. Haritanın tam boy halini aşağıda bulabilirsiniz.

Haritada standart duraklar küçük beyaz yuvarlak daire ile gösterilirken, aktarma durakları daha büyük yuvarlak daire ile gösterildi. Aktarma duraklarının yanında tren, metro veya metrobüs simgesi yer alır. Böylece o duraktan hangi tür araca aktarma yapılabilir olduğu anlaşılıyor. Haritada deniz kenarı boyunca giden gri renkli hat, Marmaray hattıdır.

Aşağıda Marmaray durakları doğudan batıya doğru sıralı şekilde verilmiştir. Haritanın büyük ve tam versiyonu resim dosyası olarak açın: 🚉 Marmaray Haritası Tam – Büyük Boy Versiyon Haritası

Marmaray durakları haritası

Kocaeli’deki Maramray durakları: 1. Gebze, 2. Darıca, 3. Osmangazi, 4. Fatih, 5. Çayırova

Anadolu Yakası’ndaki Marmaray durakları: 1. Tuzla, 2. İçmeler, 3. Aydıntepe, 4. Güzelyalı, 5. Tersane, 6. Kaynarca, 7. Pendik, 8. Yunus, 9. Kartal, 10. Başak, 11. Atalar, 12. Cevizli, 13. Maltepe, 14. Süreyya Plajı, 15. İdealtepe, 16. Küçükyalı, 17. Bostancı, 18. Suadiye, 19. Erenköy, 20. Göztepe, 21. Feneryolu, 22. Söğütlüçeşme, 23. Ayrılıkçeşmesi, 24. Üsküdar  

Avrupa Yakası’ndaki Marmaray durakları: 1. Sirkeci, 2. Yenikapı, 3. Kazlıçeşme, 4. Zeytinburnu, 5. Yenimahalle, 6. Bakırköy, 7. Ataköy, 8. Yeşilyurt, 9. Yeşilköy, 10. Florya Akvaryum, 11. Florya, 12. Küçükçekmece, 13. Mustafa Kemal, 14. Halkalı

B2 hattındaki Marmaray durakları: 1. Halkalı, 2. Başakşehir

Marmaray tren istasyonları

Hatta 38 istasyon inşa edilirken bunlardan 7’si Yüksek Hızlı Tren tarafından kullanılabilecek. Anadolu yakasında 27, Avrupa yakasında ise 11 istasyon yer alırken Gebze, Pendik, Maltepe, Bostancı, Söğütlüçeşme, Bakırköy ve Halkalı şehirlerarası tren-banliyö treni aktarma istasyonu olacak. YHT treni Kartal’da durmayacak, es geçecek.

Pendik’te durup yolcu altıktan sonra Kartal’dan geçerken durmayarak pas geçip, Maltepe’de durarak tekrar yolcu alacak. Marmaray çalışmaları kapsamında, 2 viyadük, 27 karayolu alt geçidi, 29 yaya alt geçidi, 21 kara yolu üst geçidi, 12 yaya üst geçidi, 19 nehir geçiş köprüsü, 60 menfez 155 yürüyen merdiven ve 191 asansör yapıldı.

Bilet holü peron düzeyi altındaki istasyonlar, Küçükçekmece, Florya, Florya Akvaryum, Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy, Yenimahalle, Feneryolu, Erenköy, Suadiye, Süreyya Plajı, Atalar, Kartal, Yunus, Kaynarca, Aydıntepe, İçmeler, Çayırova. Bilet holü peron düzeyi üstünde istasyonlar, Mustafa Kemal, Zeytinburnu, Göztepe, İdealtepe, Başak, Güzelyalı, Tuzla, Osmangazi, Darıca, Fatih. Özel tip istasyonlar, transfer istasyonu ve/veya özel imalat gerektiren istasyonlar, Halkalı, Bakırköy, Söğütlüçeşme, Bostancı, Maltepe, Pendik ve Gebze istasyonlarında TCDD YHT-Banliyö Transfer İstasyonu kurulacak, Küçükyalı ve Cevizli istasyonları da özel tip istasyon olarak yapıldı.