Marmaray gece seferleri: Marmaray 24 saat açık mı?

Marmaray gece seferleri hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri burada bir araya getirdik. Gebze – Halkalı tren yolu hattı üzerinde işletilen Marmaray trenlerinin 24 saat gece seferleri hakkında merak ettiğiniz her şey burada.

Marmaray’da gece boyunca kesintisiz ulaşım olmasa da geç saate kadar devam eden seferler var. Marmaray işletmecisi, merkezi hükümete bağlı olan TCDD’dir. İstanbul’da 24 saat ulaşım sağlayan tek kurum İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı ulaşım hizmetleridir. Peki Marmaray’da en geç saat kaça kadar seferler vardır? Burada Marmaray’ın gece seferlerini öğrenebilirsiniz.

Marmaray gece seferleri

Marmaray’da sadece geç saate kadar devam eden ulaşım var. Fakat geç saate kadar devam eden ulaşım sadece hafta sonu mevcut. İBB tarafından yönetilen İETT, Şehir Hatları ve Metro İstanbul şirketleri tarafından işletilen metro, otobüs ve vapurlarda gece ulaşımı var.

Marmaray veya TCDD, İBB’nin kuruluşu olmadıkları için İstanbul’da Marmaray trenlerinde gece ulaşımı yoktur. Marmaray, 24 saat hizmet vermez. Marmaray hafta sonları dışında geceleri kapalıdır. Burada Marmaray’da en geç saate kadar tren olduğunu öğrenebilirsiniz.

Marmaray gece tren saatleri

15 dakikada bir kalkan Halkalı – Gebze treni

Halkalı yönüne doğru giden, yani Avrupa Yakası’na doğru giden tren için ilk ve son tren saatleri belli oldu. Halkalı yönüne giden son tren; hafta içi 22:50 ve hafta sonu 01:20’dir. Tren Gebze’den Halkalı’ya kadar her durağa 2-3 dakikada varır.

Marmaray gece seferleri 1

Gebze yönüne doğru giden, yani Anadolu Yakası’na doğru giden tren için ilk ve son tren saatleri belli oldu. Gebze yönüne giden son tren; hafta içi 22:58 ve hafta sonu 01:28’dir. Tren Halkalı’dan Gebze’ye kadar her durağa 2-3 dakikada varır.

Marmaray gece seferleri 2

8 dakikada bir kalkan Zeytinburnu – Pendik treni

Pendik yönüne doğru giden, yani Anadolu Yakası’na doğru giden tren için ilk ve son tren saatleri belli oldu. Pendik’ten kalkan son tren 22:39’da kalkar.

Zeytinburnu yönüne doğru giden, yani Avrupa Yakası’na doğru giden tren için ilk ve son tren saatleri belli oldu. Zeytinburnu’ndan kalkan son tren 23:33’te kalkar.

Marmaray gece seferleri 3

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin işlettiği metro ve otobüs hatlarında geceleri de hizmet verilmeye başlandı. Peki Marmaray da geceleri var mı? TCDD İstanbul’da işlettiği Marmaray hattında da 24 saat ulaşıma geçme kararı almadı. Şimdiye kadar İBB’nin kararlarından bağımsız kalan Marmaray, tepkilerin artmasına rağmen gece çalışmıyor.