Binali Yıldırım: İstanbul’dan daha çok vergi almamız gerekir

31 Mart yerel seçimine sayılı günler kala AK Parti’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Ertuğrul Özkök’e önemli açıklamalar yaptı. Yıldırım, İstanbul’dan daha fazla vergi alınması gerektiğini savundu.

İSTANBUL’DAN DAHA FAZLA VERGİ ALINMALI

Yıldırım, “Bir güzel haberim var. Yapılan bir saha araştırması şunu gösterdi. Her türlü zorluğuna, sıkıntısına rağmen İstanbul, dünyada en fazla merak edilen, en fazla görülmek istenen 5. şehir olarak gözüküyor. İstanbul’un kendisinden, tarihinden, kültüründen, coğrafyasından kaynaklanan bir özelliği var. Küresel şirketlerin dünyadaki değişik yerlerde işlerini yönetecekleri en uygun yer İstanbul’dur. Buradan 3-4 saat uçuşla 60’a yakın ülkeye ulaşıyorsunuz. Benim iddiam şu. İstanbul’u yatırım yapılacak cazip şehirler arasına sokacağım. Bunu da o insanlara sadece yemek yaparak sağlayamazsın. Yatırımcıların beklentilerini karşılamalısın. Yani yatırımcının önüne kırmızı halı sermen gerekirse onu da sermen lazım. Bunları yapabilmek için İstanbul’dan daha çok vergi almamız gerekir. Daha çok vergi alındıkça ülke kalkınacak, İstanbul kalkınacak. Yani hepsi birbiriyle zincirleme reaksiyon gibi.” dedi.

10 SAAT UYUYACAĞIM

Öte yandan Medipol Üniversitesinin Kavacık’taki kampüsünde düzenlenen ‘Gençler Soruyor, Başkan cevaplıyor’ programına katılan Yıldırım, “Seçildikten sonra yapacağınız ilk iş ne olacak?” diyen bir gence, Yıldırım, “Beni seçerseniz 10 saat uyuyacağım” diyerek cevap verdi.