Halk Ekmek pide fiyatı 2024

İstanbul Halk Ekmek ramazan pidesi fiyatı belli oldu. İHE, bu yıl 11 Mart 2024’te başlayarak 9 Nisan 2024’te sona erecek Ramazan ayında Halk Ekmek büfelerinde satışa sunulacak olan 340 gramlık pidenin fiyatını 10 TL olarak belirledi.

Geçen yıl 330 gram olan ramazan pidesinin bu yıl gramajı 10 gram arttırıldı ve ramazan pidesi gramajı 340 gram olarak 10 TL’den sunuluyor. Diğer yandan İstanbul’da fırınlarda satılacak pidenin fiyatı ise 250 gram pide için 15 TL olarak belirlendi.

Halk Ekmek ramazan pidesi fiyatı

İBB’nin açıkladığı yeni fiyat tarifesine göre, Halk Ekmek’te satılan ramazan pideleri, fırınlarda satılan ramazan pidelerinin fiyatına göre iki kat daha ucuza satılmış olacak.

İBB’nin Halk Ekmek Cebeci fabrikasında el değmeden üretilen ramazan pideleri, kent genelindeki büfelere, hijyen kuralları gözetilerek dağıtılıyor. İstanbullular, 10 TL’den satışa sunulan pideleri Halk Ekmek büfelerinden temin edebilecekler.

Halk Ekmek pide fiyatları

Halk Ekmek, İstanbul’da vatandaşların daha temiz koşullarda üretilen ekmekleri daha ucuza satın almaları için İBB tarafından sunulan çok değerli bir hizmettir. Halk Ekmek’te üretilen pideler sayesinde İstanbul’da halk ramazanda pide yiyebiliyor.

Böylece çok daha ucuza satılan pideler yoksul vatandaşların evlerine de girebiliyor ve fırınlardan pahalı fiyatlarla pide alamayan vatandaşlar da pide alabiliyor. Halk Ekmek pidelerinin 2024 yılı güncel satış fiyatı belli oldu.

İstanbul’da Halk Ekmek pidelerini satın almak için size en yakın büfeye gidebilirsiniz. Genellikle sıra oluyor ama sıra size gelince pidenizi alarak sıcak bir şekilde eve götürerek orucunuzu açabilirsiniz. Halk Ekmek pideleri her eve girmeye devam ediyor.