Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü kimdir?

Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak Haziran 2023’ten beri Mustafa Kıraç görev yapmaktadır. Kıraç, öncesinde Kartal’da öğretmenlik, okul müdürlüğü ve Sancaktepe’de bilim ve sanat merkezi müdürlüğü yapmıştı.

2019’da Ali Rıza Aka’nın yerine Harun Tüysüz Kartal’a ilçe milli eğitim müdürü olarak atandı. 2023’te ise Tüysüz’ün yerine Mustafa Kıraç atandı.

Mustafa Kıraç kimdir?

İlk, orta ve lise eğitimini memleketi olan Osmaniye’de tamamladı. Konya Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümünü bitirdikten sonra yine Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Tezli Yüksek Lisans yaptı.

2008 yılında Kartal’da öğretmenliğe başladı. Meslek hayatı boyunca birçok proje, eğitim çalışmaları içerisinde yer aldı. Çeşitli kurumlarda yöneticilik yaptı.

Son olarak Niyazi Sayın Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü iken 07.07.2023 tarihi itibariyle Kartal İlçe Millî Eğitim Müdürü olarak atandı. Halen bu görevini sürdürmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Mustafa Kıraç’ın sosyal medya hesabı ve TÜĞVA geçmişi

Mustafa Kıraç’ın sosyal medya hesabında çok sayıda AK Partili politikacının paylaşımlarını RT ettiği ve paylaştığı görüldü. Ayrıca Tüğva gibi kurumların paylaşımlarını da yaptığı görüldü.

Ayrıca Mustafa Kıraç’ın TÜGVA’da yöneticilik yaptığı öğrenildi.

mustafa kirac tugva 1
mustafa kirac tugva 2