İBB’nin İstanbul’da plaj ücretleri belli oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Anadolu Yakası’ndaki Caddebostan Plajları ile Avrupa Yakası’ndaki Güneş ve Menekşe Plajlarındaki son hazırlıklarını tamamladı. Plaj ücretlerini de duyuran İBB, Caddebostan plajının ücretini 40 TL olarak açıkladı. 2023 yılı plaj ücretleri bu yıl da İBB plajlarının İstanbul’daki en uygun halk plajları olması geleneğini sürdüreceğe benziyor.

İBB’den yapılan yazılı açıklamada, İstanbulluların, yaz süresince Caddebostan, Güneş ve Menekşe Plajları’nda ağırlanacağı, haftanın yedi günü sabah saat 09:00 ile 19:00 saatleri arasında plajların hizmet vereceği belirtildi. İstanbul’da çok sayıda güzel plajdan birini seçerek yazın tadını çıkarabilirsiniz.

İstanbul plajlarında İBB’nin fiyat tarifesine göre plaj giriş ücretleri 40 TL (şezlong ve şemsiye), öğrenci ücreti 18 TL, WC ücreti 1.5 TL, şezlong ücreti 20 TL, şemsiye ücreti 20 TL ve emanet dolabı 5 TL olarak belirlendi.

İSTANBUL PLAJLARI

Menekşe Plajı: Küçükçekmece Gölü yanında bulunan ve ücretsiz olarak hizmet veren plaj, 630 metrelik sahil şeridine sahip. Olası durumlara karşı kurtarma botu ve ambulansın hazır bekletildiği plajın 120 araçlık otoparkı bulunuyor.

Güneş Plajı: 840 metre uzunluğundaki plaj iki bölüm halinde hizmet veriyor. Florya Tren İstasyonu karşısında yer alan plajda, voleybol sahası ve 240 araçlık otopark bulunuyor. Müzik yayını yapılan ve 0-7 yaş arası çocuklar ile engelli vatandaşlar ile refakatçisi olan bir kişinin ücretsiz olarak yararlanabildiği plajda, şezlong, şemsiye, soyunma kabini, duş ve WC alanlarının kullanım bedeli yetişkinler için 30 lira, öğrenciler içinse 12 lira olarak belirlendi.

Caddebostan Plajları: Caddebostan sahilinde toplam bin metre uzunluğunda 3 ayrı belediye plajı bulunuyor. Olası durumlara karşı zodyak kurtarma botu ve ambulansın hazır bekletildiği plajlarda gün boyunca müzik yayını yapılıyor. 450 metre uzunluğundaki Caddebostan 1 Plajı’nda 7 yaş ve üzeri için şezlong, şemsiye, soyunma kabini, duş ve WC alanlarının kulanım bedeli yetişkinler için 30 lira, öğrenciler içinse 12 lira olarak belirlendi. Plajdan ayrıca engelli vatandaşlar ile refakatçisi olan bir kişi yine ücretsiz olarak yararlanabiliyor. 300 metre uzunluğundaki Caddebostan 2 Plajı ve 250 metre uzunluğundaki Caddebostan 3 Plajları ise ücretsiz olarak hizmet veriyor.

Büyükada Beltur Plajı: Büyükada’da yer alan Beltur Plajı için çalışma saatleri, 09:00’dan saat 19:00’a kadardır. 7 yaşından küçük çocuklar ve bebekler için ücretsizdir. 7 yaşından 12 yaşına kadar çocuklar için de yüzde 50 indirimlidir. Plaj 500 kişiliktir.