Müteahhit İdris Bilici kimdir?

İdris Bilici, AK Partili bir siyasetçi ve Pendik Belediye meclis üyesidir. Pendik’te tanınmış bir AK Partili olan Bilici, 2019 yerel seçimlerinde belediye meclis üyesi olarak seçilmiştir.

İdris Bilici kimdir?

İdris Bilici, ilkokul mezunu AK Partili bir müteahhittir. 1973 yılında Ağrı’nın Patnos ilçesinde doğdu. İlköğretim eğitimini Kartal’da tamamladı. 1980 yılından beri Pendik’in Kavakpınar Mahallesi’nde ticarete devam etmektedir.

Ağrı Konfederasyonu, Ağrı Dernekler Federasyonu ve İstanbul Ağrı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliklerini sürdürmektedir. 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde Pendik Belediye Meclis Üyeliğine seçilmiştir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Patnos Spor’un yardım yemeğinde skandal

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Pendik Belediyesi’ne ait olan bir sosyal tesiste Patnos Spor için gerçekleştirilen yardım yemeğinde konuşturulmadı. Pendik Belediyesi’ne ait tesislerde gerçekleştirilen Patnos Spor dayanışma gecesine katılan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, skandal bir olayla karşılaştı.

Odabaşı, Ağrı Patnos Spor’un gecesine katılmak üzere Pendik Belediyesi’ne ait tesise geldi. Konuşma sırası Odabaşı’na gelince, Pendik Belediyesi yetkilisi olduğu iddia edilen kişilerce engellendi. Kürsüye çıkmasına izin verilmeyen Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı konuşamadan kürsüden ayrılmak zorunda kaldı. Odabaşı, konuşmasına başlamadan önce Ağrı Patnos Spor atkısı takıldı. Konuşmasına başlamak üzere olan Odabaşı’nın yanına gelen kişi, Odabaşı’ndan konuşma yapmadan kürsüyü terk etmesini istedi. Yapılan terbiyesizlikten sonra boynundaki atkıyı çıkaran Odabaşı, kürsüyü konuşamadan terk etmek zorunda kaldı.

İdris Bilici: “Yemeği veren benim, Bu adamı ben çağırmadım”

Tesisin dışında yaşanan arbede sırasında, Odabaşı ile beraber geceye katılmaya gelen görevliler, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’ndan özür dilemesi gerektiğini savundular. Kendisinin meclis üyesi olduğunu söyleyen AK Partili Belediye Meclis Üyesi İdris Bilici olduğu öğrenilen kişi ise yemeği kendisinin verdiğini, Odabaşı’ndan bahsederek “Bu adamı ben çağırmadım” demesi görüntülere yakalandı.