Aydın Doğan, Milli Piyango’ya resmen talip oldu

Doğan Yayın Grubu’nu Demirören Grubu’na sattıktan sonra bir süre gözlerden kaybolan Aydın Doğan, yeniden sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Çok sayıda firmasını satarak para biriktiren Aydın Doğan, Milli Piyango ihalesine katılacak.

Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yaptığı Türkiye Varlık Fonu adlı şirkete ait olan Milli Piyango’nun satılacağını kısa süre önce şirketin genel müdürü Zafer Sönmez açıklamıştı.

Dogan Online tarafından borsaya yapılan açıklamada, şirketin Milli Piyango İşletme İhalesine katılmayı planladığı belirtildi.

Şirketin KAP’a yaptığı açıklama şöyle:

“Şirketimiz’in Milli Piyango İşletme Hakkı İhalesi’ne katılması gibi bir durum söz konusu değildir. Diğer taraftan, Türkiye’de spor bahisleri konusunda faaliyet gösteren ancak Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. bünyesinde yer almayan ve herhangi bir iştirak ilişkisi de bulunmayan Doğan-Online’ın, Türkiye Varlık Fonu tarafından düzenlenen Milli Piyango İşletme Hakkı İhalesi’ne katılımının planlandığı öğrenilmiştir.”