Pendik’te 2024 yılı kurban satış ve kesim alanı

İstanbul Pendik’te 2023 yılı Kurban Bayramı için kurbanlık kesim ve satış alanı belli oldu. Kurna Mahallesi Kurtdoğmuş Yolu üzerindeki Pendik Belediyesi Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda son hazırlıklar tamamlandı.

Pendik Kurbanlık kesim ücretleri

Kurban Bayramına kısa bir süre kala hazırlanan alanda kurban satışının yanı sıra kesimhane hizmeti de verilecek. Bu yıl için belirlenen fiyat tarifesine göre büyükbaş kurban kesimi 570 TL olurken, küçükbaş kesimi ise 130 TL olarak belirlendi.

Haziran’da açılan alana, hem vatandaşlar hem de çalışanlar için konaklama kabinleri, mescit, tuvalet, kafeterya gibi donanımlar yerleştirildi. Alanda kurban kesimi işlemi için 3 kesimhane hazırlandı.

Pendik Kurban Satış ve Kesim Alanı nasıl gidilir

Pendik’teki kurbanlık alanına ulaşmak için, kendi otomobilleriyle gidecek olanların E80 otoyoluna çıkıp, Hudut Caddesi ayrımından Kurna tarafına çıkması gerekiyor. Kurbanlık alanı, Sadettin Odabaşı Şenlik Ve Piknik Alanı’nın hemen ilerisinde.

Kurban satış alanına kendi imkanlarıyla gidemeyen vatandaşlar için 16 Temmuz – 31 Temmuz tarihleri arasında Pendik Belediyesi tarafından 4 ayrı noktadan servis hizmeti verilecek. Pendik Merkez, Kaynarca, Velibaba ve Ahmet Yesevi Mahallelerinden kalkacak servislerle belirli saatlerde kurban alanına ulaşım sağlanacak.