İstanbul’da sokak hayvanlarına mama yardımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul’da özellikle havaların soğuk olduğu zamanlarda yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına mama yardımı yapıyor. İstanbul’da Kış aylarında 200’den fazla noktada besleyici mama dağıtan İBB, her yıl tonlarca kuru mamayı sokak hayvanlarına dağıtıyor.

İBB tarafından İstanbul’da Eyüp, Arnavutköy, Sarıyer, Tuzla, Pendik, Sultanbeyli, Kartal başta olmak üzere toplam 200’den fazla besleme noktası belirlenerek yıl boyu mama dağıtımı yapılıyor. İBB Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı personeller ve Hayvan Nakil Aracı kullanılarak besleme noktalarına kedi ve köpekler için besleyici değeri yüksek kuru mamalar ulaştırılıyor.

İBB mama yardımı

Her gün sabah saatlerinde kuru mama dağıtımı yapılırken, kuşlar için de küçük kaplar ile yüksek noktalara yem bırakılıyor. Siz de sokakta gördüğünüz yaralı, sakat veya aç durumdaki sokak hayvanlarını ALO 153 hattını arayarak belediyeyi bilgilendirebilirsiniz.

İBB’den mama yardımı ile ilgili şikayetleriniz için Beyaz Masa’ya ulaşabilirsiniz. Belediye mama yardımı ile sokak hayvanlarına yönelik İBB’den kedi masasının da desteğiyle yaralı hayvan yardım hattı da devreye alınarak sokak hayvanlarına yardım ediliyor. İBB’nin Veteriner İşleri Müdürlüğü merkez binasının telefon numarası (0212) 453 73 00’dır.