Kartalspor Başkanı Binali Aydın kimdir?

Binali Aydın, Kartalspor’un başkanıdır. Genç iş adamı Binali Aydın, 3. kez Kartalspor’un başkanı oldu. 2019 yılından itibaren yeniden Kartalspor için başkanlık koltuğuna oturan Binali Aydın, görevini sürdürmeye devam ediyor.

Kartalspor eski Başkanı Ali Apaydın’ın, “Ekibinizi kurun, gelin, ben bu kulübü yönetmek istiyorum deyin hemen kongre kararı alayım.” restine cevap veren Binali Aydın genel kurul kararı alınmasına neden oldu. Binali Aydın açıklamasında, “Kartalspor Başkanı Sayın Ali Apaydın gerek medya gerek sosyal medya açıklamalarında “Gelsinler kulübü verelim” sözlerine kayıtsız kalmamaya karar verdim.” diye konuştu.

Aydın, “Tabii ki son söz Genel Kurul’dadır. Ancak, bu görevi 2 kez bıraktığını açıklayan, aday çıkmadığı için devam kararı alan Sayın Apaydın ve yönetiminin artık yorulduklarını da bu açıklamalardaki ifadelerinden dolayı anladım. Bu durumda bayrağı düşürmeden, Kartalspor’u layık olduğu liglere taşımaya baş koymaya hazır olduğumu belirtmek isterim. Sayın Ali Apaydın madem ki bu görevi bırakmaya kararlı. Madem ki kulübe ciddi bir başkan beklentisi var. O zaman “Alın Genel Kurul kararını ben adayım” diyorum.” ifadelerini kullandı.

Binali Aydın kimdir?

Binali Aydın’ın memleketi Elazığ’dır. İş adamı ve spor yöneticisidir. İlçede sevilen bir isimdir.