‘Fear The Walking Dead’ hakkında bildiğimiz her şey

- Yorumlar

TV’deki en popüler dizilerden biri olan The Walking Dead‘ın yan ürünü olan Fear the Walking Dead ismiyle bile asıl diziden farkını belli ediyor.

İki dizi de aynı zombi felaketinden ortaya çıksa da ikisi de kendi doğallığı ve formatı açısından birbirinden farklı olacaktır. AMC henüz tüm detayları duyurmasa da sizler için bildiğimiz her şeyi burada toparladık.

Fear the Walking Dead ne zaman başlayacak

AMC Fear the Walking Dead’ın 1.sezonunun bu yaz sonunda başlayacağını söyledi. 1. sezon altı bölümden oluşacak. The Walking Dead’ın 6.sezonu Ekim ayında yayınlanmaya başlayacağı için bu yan ürünün asıl diziyle çakışmaması için Temmuz ya da Ağustos’ta başlayacağını tahmin edebiliriz.

Şimdiye kadar Fear The Walking Dead’a dair ne gördük?

Fear The Walking Dead ilk kez Mart başında ortaya çıkmıştı ve bir ay sonra AMC pilot bölüm siparişi yapmıştı. AMC fanlarına The Walking Dead’ın 5.sezonunun finalinden birkaç hafta önce Fear The Walking Dead’a dair ilk bakış fragmanını vermişti. Fragman çok kısa ve pek bir şey göstermiyor.

Fear The Walking Dead ilk fragmanı

Tam fragmanın yakında ortaya çıkacağını umuyoruz.

Fear The Walking Dead ne hakkında olacak

The Walking Dead’ın aksine yeni dizi Robert Kirkman’ın çizgi romanını baz almayacak ve yepyeni bir macera ortaya çıkaracak. Zombi kıyametinden sonra ülkeyi esir alan bu fırtına daha detaylı işlenecek. Dizi salgın ortaya çıkmadan öncesinde başlayacak ve bu olayın nasıl oraya çıktığını tam olarak gösterecek. Zombilerden kurtulmak çok daha zor olacak. Kirkman ve Erickson gelecekte bu diziyi asıl Walking Dead ile aynı zaman çizgisinde birleştirmeyi planlıyor.

Fear The Walking Dead nerede çekiliyor

The Walking Dead Atlanta’da başladı, daha sonra yollardan dışarı çıkarak Alexandria, Virginia’ya kadar ulaştı. Fear the Walking Dead ise Los Angeles, California’da başlayacak. Georgia’ya göre LA’da daha fazla insan yaşaması ne tür bir kargaşa göreceğimizi tahmin ettirebiliyor.

Fear The Walking Dead’da kimler oynayacak?

Dizide başrol olarak Gang Related’ın yıldızı Cliff Curtis yer alacak ve Travis adındaki öğretmeni oynayacak. Gone Girl’den Kim Dickens ise lise rehberlik danışmanı Madison’ı oynayacak.

Harry Potter & the Half-Blood Prince’dan Frank Dillane, Madison’ın oğlu Nick’ı oynayacak. The 100’den Alicia Debnam-Carey, Nick’ın kız kardeşi Alicia’ı oynayacak. En son olarak ortaya çıkan haberlere göre, Orange is the New Black’den Elizabeth Rodriguez, Liza ismiyle diziye dahil oldu, Ofelia isimli karakteri ise 666 Park Avenue’dan Mercedes Mason canlandıracak.

x