‘Fear The Walking Dead’ hakkında bildiğimiz her şey

TV’deki en popüler dizilerden biri olan The Walking Dead‘ın yan ürünü olan Fear the Walking Dead ismiyle bile asıl diziden farkını belli ediyor. İki dizi de aynı zombi felaketinden ortaya çıksa da ikisi de kendi doğallığı ve formatı açısından birbirinden farklı bir seyirde.

Fear The Walking Dead’in nerede yayınlandığı, Netflix’te olup olmadığı da dair olmak üzere hakkında tüm detaylara göz attık. Dizinin hakkında sizler için bildiğimiz her şeyi burada toparladık.

Fear the Walking Dead nerede yayınlanıyor?

AMC Fear the Walking Dead’ın şimdiye kadar 8. sezonunu yayınlandı. Dizi ilk kez 2015 yılında yaz sonunda başladı. 1. sezon 6 bölümden oluşurken dizinin devam eden sezonlarında bölüm sayısı artarak. 2.sezonda 15 bölüm olurken, 3. sezondan 7. sezona kadar her sezon 16 bölümü buldu. The Walking Dead’ın 8.sezonu Mayıs ayında yayınlanmaya başladı. 8. sezonun 12 bölüm süreceği açıklandı.

Fear The Walking Dead dizisi Türkiye’de Amazon Prime Video’da yayınlanıyor. Dizinin sadece ilk 7 sezonu Prime Video’da mevcut. Fear The Walking Dead Netflix’te bulunmuyor. Dizinin ilk 7 sezonunu izlemek isteyenlerin Amazon Prime Video’ya bakmaları gerekiyor. Dizinin 8. sezonu henüz Türkiye’de yayınlanmadı. Yeni bölümleri izlemek için interneti kullanmanız gerekebilir. Prime Video, dizinin sezonu tamamlandıktan sonra Türkiye’de yayınlıyor.

Şimdiye kadar Fear The Walking Dead’a dair ne gördük?

Fear The Walking Dead ilk kez Mart başında ortaya çıkmıştı ve bir ay sonra AMC pilot bölüm siparişi yapmıştı. AMC fanlarına The Walking Dead’ın 5.sezonunun finalinden birkaç hafta önce Fear The Walking Dead’a dair ilk bakış fragmanını vermişti. Fragman çok kısa ve pek bir şey göstermiyor.

Fear The Walking Dead konusu

The Walking Dead’ın aksine yeni dizi Robert Kirkman’ın çizgi romanını baz almayacak ve yepyeni bir macera ortaya çıkaracak. Zombi kıyametinden sonra ülkeyi esir alan bu fırtına daha detaylı işlenecek. Dizi salgın ortaya çıkmadan öncesinde başlayacak ve bu olayın nasıl oraya çıktığını tam olarak gösterecek. Zombilerden kurtulmak çok daha zor olacak. Kirkman ve Erickson gelecekte bu diziyi asıl Walking Dead ile aynı zaman çizgisinde birleştirmeyi planlıyor.

Fear The Walking Dead nerede çekiliyor

The Walking Dead Atlanta’da başladı, daha sonra yollardan dışarı çıkarak Alexandria, Virginia’ya kadar ulaştı. Fear the Walking Dead ise Los Angeles, California’da başlayacak. Georgia’ya göre LA’da daha fazla insan yaşaması ne tür bir kargaşa göreceğimizi tahmin ettirebiliyor.

Fear The Walking Dead oyuncu kadrosu

Dizide başrol olarak Gang Related’ın yıldızı Cliff Curtis yer alacak ve Travis adındaki öğretmeni oynayacak. Gone Girl’den Kim Dickens ise lise rehberlik danışmanı Madison’ı oynayacak.

Harry Potter & the Half-Blood Prince’dan Frank Dillane, Madison’ın oğlu Nick’ı oynayacak. The 100’den Alicia Debnam-Carey, Nick’ın kız kardeşi Alicia’ı oynayacak. En son olarak ortaya çıkan haberlere göre, Orange is the New Black’den Elizabeth Rodriguez, Liza ismiyle diziye dahil oldu, Ofelia isimli karakteri ise 666 Park Avenue’dan Mercedes Mason canlandıracak.